Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 0:18

06:19 18:39

18:59 05:07

8°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna 4°C
  • Ciśnienie 1015 hPa
  • Wiatr NNW 17 km/h
12
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
28% normy
pm 10
19% normy
Jutro 14°C 7°C
Środa 14°C 5°C

​Prognoza pogody: Upały i burze

W najbliższych dniach słupki rtęci wskażą nawet 33 stopnie Celsjusza! Stanie się tak w piątek na wschodzie kraju. Uwaga na gwałtowne burze.

W czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Przelotne opady deszczu, możliwe burze, zwłaszcza na południu kraju. Prognozowana suma opadów na południowym zachodzie do 20 mm. Temperatura maksymalna od 21 stopni na północy kraju do 26 stopni w centrum i na południu. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy i południowo-zachodni. W czasie burz wiatr w porywach do 70 km/h. 

W piątek zachmurzenie umiarkowane i duże. Okresami przelotne opady deszczu, miejscami burze, a na południu również burze z gradem. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 15 mm, a na północnym zachodzie i na południowym wschodzie do 30 mm. Temperatura maksymalna od 17 stopni na północnym zachodzie do aż 33 stopni na wschodzie. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny i porywisty, z kierunków południowych, na zachodzie i w centrum Polski skręcający na zachodni, a na Pomorzu na północno-zachodni. W czasie burz wiatr w porywach do 90 km/h.

Reklama

W sobotę burze będę nas już nękać nieco mniej. Meteorolodzy spodziewają się ich jedynie w woj. podkarpackim. Na północy kraju wciąż będą występować deszcze - tym razem jednak w postaci przelotnych opadów. W pozostałej części kraju zachmurzenie umiarkowane. Temperatury od 20 stopni na Pomorzu i Mazurach do 26 stopni w Lublinie czy w Rzeszowie.

W niedzielę przeważnie słonecznie. Na Podkarpaciu wciąż jednak będzie grzmiało i błyskało, z kolei na ścianie zachodniej będą występować przelotne opady. Temperatury od 21 stopni w Zachodniopomorskiem do 27 stopni w województwach wschodnich, a także na Mazowszu i Dolnym Śląsku.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: prognoza pogody

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama