Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 12:52

07:12 17:28

13:10 20:37

12°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna 13°C
  • Ciśnienie 1015 hPa
  • Wiatr S 9 km/h
35
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
83% normy
pm 10
56% normy
Jutro 19°C 11°C
Piątek 16°C 11°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Prognoza pogody. Szykujmy się na upały!

Jak informuje IMGW, nad Europą Południową, Centralną i Południowo-Wschodnią dominują słabe wyże. Na pozostałym obszarze pogodę kształtują niże. Polska początkowo znajduje się pod wpływem słabego klina wyżu znad Rumunii, ale w ciągu dnia od zachodu zacznie dostawać się na skraj niżu znad Morza Północnego. Z południowego zachodu napływa upalne powietrze zwrotnikowe.

W niedzielę na południu bezchmurnie lub zachmurzenie małe. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie małe i umiarkowane. Na Pomorzu Zachodnim, wybrzeżu i na krańcach zachodnich  stopniowy wzrost zachmurzenia do dużego i pod wieczór przelotne opady deszczu oraz  lokalne burze, możliwy grad. Prognozowana suma opadów podczas burz na krańcach północno-zachodnich, do 15 mm. Temperatura maksymalna od 27 st.C na Suwalszczyźnie, 28 st.C, 29 st.C nad morzem, do 32 st.C na południu. Wiatr słaby i umiarkowany, w czasie burz w porywach do 75 km/h, południowy i południowo-zachodni.

Reklama

W nocy na wschodzie i południowym wschodzie zachmurzenie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. Prognozowana suma opadów podczas burz do 20 mm, a na Dolnym Śląsku do 25 mm. Temperatura minimalna od 17 st.C do 21 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, w czasie burz w porywach do 80 km/h, południowy i południowo-zachodni.

W poniedziałek na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie zachmurzenie małe i umiarkowane, możliwe burze. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami przelotne opady deszczu, a na Pomorzu oraz w pasie od Mazur i Podlasia przez Mazowsze, po Śląsk i Małopolskę burze, także z gradem. Prognozowana suma opadów w czasie burz do 15 mm, a na Mazurach do 25 mm. Temperatura maksymalna od 22 st.C na wybrzeżu, 30 st.C w centrum, do 32 st.C na południowym wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, podczas burz w porywach do 75 km/h, południowo-zachodni, tylko na Pomorzu Wschodnim, zachodni i północno-zachodni.

We wtorek będzie jeszcze upalniej. Na Pomorzu temperatura będzie wynosić około 26 st.C, natomiast na w centrum i na południu słupki wskażą nawet 35 st.C.

 

PAP/INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje