Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 8:15

07:04 16:35

20:30 09:26

-1°C
  • Przeważnie słonecznie
  • Odczuwalna -3°C
  • Ciśnienie 1045 hPa
  • Wiatr SE 9 km/h
49
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
117% normy
pm 10
75% normy
Jutro 1°C -4°C
Piątek 3°C -1°C

Prognoza pogody: Spadnie śnieg. W nocy przymrozki

IMGW informuje, że nad Europą dominuje rozległy niż z ośrodkami nad Bałtykiem, Morzem Północnym, nad Wyspami Brytyjskimi po Islandię oraz nad Adriatykiem i Morzem Tyrreńskim. Klin wyżowy sięga od Półwyspu Iberyjskiego po Alpy, a drugi znad zachodniej Rosji nad północną Skandynawię. Polska znajduje się pod wpływem niżu z układem frontów atmosferycznych, którego ośrodek przemieszcza się znad Ziemi Lubuskiej nad Bałtyk. Z południa napływa powietrze polarne morskie, na wschodzie cieplejsze, na zachodzie chłodniejsze.

W sobotę będzie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, jedynie na południowym wschodzie przewaga zachmurzenia umiarkowanego. Miejscami opady deszczu, na Pomorzu okresami o natężeniu umiarkowanym. W szczytowych partiach Sudetów opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura maksymalna od 9 st. C miejscami na północnym zachodzie oraz w obszarach podgórskich Sudetów, 10 st. Cna przeważającym obszarze kraju, do 16 st. C na krańcach południowo-wschodnich. Wiatr słaby i umiarkowany, na zachodzie i nad morzem okresami porywisty, z kierunków południowych, na zachodzie w drugiej połowie dnia skręcający na zachodni. W szczytowych partiach Sudetów porywy wiatru do 60 km/h, wysoko w Tatrach do 100 km/h.

Reklama

W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie umiarkowane i duże, jedynie na południowym zachodzie rozpogodzenia. We wschodniej połowie kraju oraz na północy opady deszczu, wysoko w Tatrach opady deszczu ze śniegiem i śniegu. W drugiej połowie nocy na południu Górnego Śląska i Małopolski opady okresami o natężeniu umiarkowanym. Przyrost pokrywy śnieżnej w szczytowych partiach Tatr do 15 cm. Na zachodzie Polski miejscami mgły, ograniczające widzialność do 100 m. Temperatura minimalna od 0 st. C na południowym zachodzie, 2 st. C, 5 st. C na przeważającym obszarze kraju, do 9 st. C na południowym wschodzie; w obszarach podgórskich Sudetów od -3 st. C do 0 st. C. Na zachodzie miejscami przygruntowe przymrozki do -2 st. C. Wiatr słaby, na Pomorzu umiarkowany i dość silny, nad morzem w porywach do 60 km/h, na południu przeważnie zmienny, na północy, południowo-zachodni i zachodni.

W niedzielę na zachodzie zachmurzenie na ogół umiarkowane, na pozostałym obszarze duże. Opady deszczu okresami o natężeniu umiarkowanym, głównie we wschodniej połowie kraju. Bez opadów na Dolnym Śląsku, Opolszczyźnie, Ziemi Lubuskiej i w Wielkopolsce. Wysoko w Tatrach opady śniegu. Przyrost pokrywy śnieżnej do 20 cm. Rano na zachodzie Polski miejscami zanikające mgły, ograniczające widzialność do 100 m. Temperatura maksymalna od 7 st. C miejscami na południu, 8 st. C, 9 st. C na przeważającym obszarze. Wiatr słaby, nad morzem umiarkowany, z kierunków północnych.

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy