Powered byAccuWeather.com
Nie chcesz zmoknąć?
Pobierz darmową aplikację
Weź parasol

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 19:06

6:25 18:30

18:435:12

10°C
 • Przelotne opady
 • Odczuwalna 6°C
 • Ciśnienie 1016 hPa
 • Wiatr WNW 18 km/h
 • Dla biegaczy
  1
  Fatalne

  Lepiej nie wychodź z domu

 • Dla reumatyków
  8
  Dobre

  Warunki atmosferyczne dobre, bardzo małe ryzyko bólu stawów

 • Dla astmatyków
  10
  Wyśmienite

  Idealna pogoda dla astmatyków

5
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
12% normy
pm 10
8% normy
Jutro 12°C 2°C
Środa 14°C 10°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Prognoza pogody: Śnieg w Wielkanoc. Kiedy ocieplenie?

Jak informuje IMGW, nad Europą dominują niże z ośrodkami nad Atlantykiem, Morzem Norweskim i nad północno-wschodnią Polską oraz Białorusią. Jedynie krańce wschodnie kontynentu oraz częściowo zachodnia Europa (w pasie od Islandii po Baleary) są pod wpływem wyżów. Polska jest pod wpływem niżu z układem frontów atmosferycznych, którego ośrodek przemieszcza się znad Lubelszczyzny nad Podlasie i później nad Białoruś. Wschodnia część kraju jest w ciepłej polarnej morskiej masie powietrza, a nad regionami zachodnimi jest chłodniejsze powietrze. Stopniowo, za przemieszczającym się na wschód pofalowanym frontem atmosferycznym, z północnego zachodu, napłynie chłodniejsze powietrze polarne morskie i tylko krańce północno-wschodnie do końca dnia pozostaną w ciepłej masie powietrza.

W niedzielę w kraju zachmurzenie całkowite, na południu miejscami przejaśnienia. Opady deszczu, na zachodzie przechodzące w deszcz ze śniegiem i śnieg. Na krańcach wschodnich możliwe słabe burze. Na wschodzie, wybrzeżu i Pomorzu opady okresami o umiarkowanym natężeniu. W Sudetach i Tatrach opady śniegu, w Beskidach opady deszczu i deszczu ze śniegiem stopniowo przechodzące w opady śniegu. Temperatura maksymalna od 4 st., 5 st. na zachodzie, około 6 st. w centrum, do 9 st., 10 st. na wschodzie.

Reklama

W poniedziałek zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami, miejscami opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Od zachodu zanik opadów i większe przejaśnienia oraz rozpogodzenia. Temperatura maksymalna od 4 st. na północnym wschodzie i 5 st. nad morzem, około 7 st. w centrum, do 9 st., 10 st. na południowym zachodzie.

Temperatura znacząco podniesie się po świętach. We wtorek miejscami będzie nawet 18 st., a w środę nawet i 20 st. Będzie słonecznie, bez opadów deszczu.


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje