Powered byAccuWeather.com

Sprawdź

jakość powietrza!

»

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 15:23

5:31 19:41

7:5123:49

21°C
 • Słonecznie
 • Odczuwalna 20°C
 • Ciśnienie 1027 hPa
 • Wiatr NNW 33 km/h
 • Dla biegaczy
  10
  Idealne

  Idealna pogoda dla biegaczy

 • Dla reumatyków
  10
  Wyśmienite

  Warunki atmosferyczne nie stwarzają ryzyka bólu stawów

 • Dla astmatyków
  10
  Wyśmienite

  Idealna pogoda dla astmatyków

14
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
33% normy
pm 10
22% normy
Jutro 21°C 11°C
Sobota 23°C 6°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Prognoza pogody: Śnieg w Wielkanoc. Kiedy ocieplenie?

Jak informuje IMGW, nad Europą dominują niże z ośrodkami nad Atlantykiem, Morzem Norweskim i nad północno-wschodnią Polską oraz Białorusią. Jedynie krańce wschodnie kontynentu oraz częściowo zachodnia Europa (w pasie od Islandii po Baleary) są pod wpływem wyżów. Polska jest pod wpływem niżu z układem frontów atmosferycznych, którego ośrodek przemieszcza się znad Lubelszczyzny nad Podlasie i później nad Białoruś. Wschodnia część kraju jest w ciepłej polarnej morskiej masie powietrza, a nad regionami zachodnimi jest chłodniejsze powietrze. Stopniowo, za przemieszczającym się na wschód pofalowanym frontem atmosferycznym, z północnego zachodu, napłynie chłodniejsze powietrze polarne morskie i tylko krańce północno-wschodnie do końca dnia pozostaną w ciepłej masie powietrza.

W niedzielę w kraju zachmurzenie całkowite, na południu miejscami przejaśnienia. Opady deszczu, na zachodzie przechodzące w deszcz ze śniegiem i śnieg. Na krańcach wschodnich możliwe słabe burze. Na wschodzie, wybrzeżu i Pomorzu opady okresami o umiarkowanym natężeniu. W Sudetach i Tatrach opady śniegu, w Beskidach opady deszczu i deszczu ze śniegiem stopniowo przechodzące w opady śniegu. Temperatura maksymalna od 4 st., 5 st. na zachodzie, około 6 st. w centrum, do 9 st., 10 st. na wschodzie.

Reklama

W poniedziałek zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami, miejscami opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Od zachodu zanik opadów i większe przejaśnienia oraz rozpogodzenia. Temperatura maksymalna od 4 st. na północnym wschodzie i 5 st. nad morzem, około 7 st. w centrum, do 9 st., 10 st. na południowym zachodzie.

Temperatura znacząco podniesie się po świętach. We wtorek miejscami będzie nawet 18 st., a w środę nawet i 20 st. Będzie słonecznie, bez opadów deszczu.


INTERIA.PL/PAP

Reklama

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje