Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Jutro 23:29

06:32 18:20

17:46 02:09

13°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna 10°C
  • Ciśnienie 1014 hPa
  • Wiatr E 15 km/h
18
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
42% normy
pm 10
28% normy
Jutro 18°C 11°C
Środa 17°C 10°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Prognoza pogody: Śnieg w Wielkanoc. Kiedy ocieplenie?

Jak informuje IMGW, nad Europą dominują niże z ośrodkami nad Atlantykiem, Morzem Norweskim i nad północno-wschodnią Polską oraz Białorusią. Jedynie krańce wschodnie kontynentu oraz częściowo zachodnia Europa (w pasie od Islandii po Baleary) są pod wpływem wyżów. Polska jest pod wpływem niżu z układem frontów atmosferycznych, którego ośrodek przemieszcza się znad Lubelszczyzny nad Podlasie i później nad Białoruś. Wschodnia część kraju jest w ciepłej polarnej morskiej masie powietrza, a nad regionami zachodnimi jest chłodniejsze powietrze. Stopniowo, za przemieszczającym się na wschód pofalowanym frontem atmosferycznym, z północnego zachodu, napłynie chłodniejsze powietrze polarne morskie i tylko krańce północno-wschodnie do końca dnia pozostaną w ciepłej masie powietrza.

W niedzielę w kraju zachmurzenie całkowite, na południu miejscami przejaśnienia. Opady deszczu, na zachodzie przechodzące w deszcz ze śniegiem i śnieg. Na krańcach wschodnich możliwe słabe burze. Na wschodzie, wybrzeżu i Pomorzu opady okresami o umiarkowanym natężeniu. W Sudetach i Tatrach opady śniegu, w Beskidach opady deszczu i deszczu ze śniegiem stopniowo przechodzące w opady śniegu. Temperatura maksymalna od 4 st., 5 st. na zachodzie, około 6 st. w centrum, do 9 st., 10 st. na wschodzie.

Reklama

W poniedziałek zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami, miejscami opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Od zachodu zanik opadów i większe przejaśnienia oraz rozpogodzenia. Temperatura maksymalna od 4 st. na północnym wschodzie i 5 st. nad morzem, około 7 st. w centrum, do 9 st., 10 st. na południowym zachodzie.

Temperatura znacząco podniesie się po świętach. We wtorek miejscami będzie nawet 18 st., a w środę nawet i 20 st. Będzie słonecznie, bez opadów deszczu.


INTERIA.PL/PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje