Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 10:13

07:28 16:06

12:39 03:42

4°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna -1°C
  • Ciśnienie 998 hPa
  • Wiatr ESE 15 km/h
53
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Umiarkowana
pm 2.5
131% normy
pm 10
101% normy
Jutro 2°C -1°C
Poniedziałek 1°C -1°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Prognoza pogody: Silny wiatr i opady

Jak informuje IMGW, Wyspy Brytyjskie oraz Europa południowa będą pod wpływem wyżów. Pozostałe obszary kontynentu znajdą się w zasięgu rozległego niżu z ośrodkami nad Skandynawią i Morzem Norweskim. Polska będzie pod wpływem rozległego, głębokiego, wypełniającego się niżu z ośrodkiem przemieszczającym się znad Morza Norweskiego nad Skandynawię. Będzie napływać polarno-morskie powietrze.

W poniedziałek zachmurzenie całkowite, po południu większe przejaśnienia postępujące z północnego zachodu co centrum. Okresami opady deszczu lub mżawki, w północno-zachodniej połowie kraju przechodzące w opady przelotne deszczu. Wysoko w górach opady deszczu ze śniegiem i deszczu, a w Tatrach i Karkonoszach śniegu i deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 6 st. na południowym wschodzie i w rejonach podgórskich Karpat, w centrum około 7 do 9 st., 10 st. na zachodzie i północy. Wiatr zachodni, na wybrzeżu dość silny i silny (do 40 km/h), w porywach do 80 km/h, poza tym umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, a wieczorem w zachodniej połowie kraju do 70 km/h. Wysoko w górach porywy wiatru do 100 km/h.

Reklama

We wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem, na wschodzie przechodzące w przelotne opady śniegu. W górach przelotne opady śniegu. Temperatura maksymalna od 4-5 st. na wschodzie do 6-7 st. na zachodzie, w rejonach podgórskich Karpat od 0 st. do 2 st. Wiatr zachodni i północno-zachodni, na południu umiarkowany i dość silny, na pozostałym obszarze dość silny i silny (do 40 km/h), a na wschodnim wybrzeżu silny i bardzo silny (do 60 km/h). Porywy wiatru na południu do 80 km/h, na pozostałym obszarze do 90 km/h. Wysoko w górach porywy wiatru do 110 km/h, a na szczytach Tatr i Karkonoszy do 140 km/h.

PAP/INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne