Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 11:47

07:21 15:27

02:39 14:47

2°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna -2°C
  • Ciśnienie 998 hPa
  • Wiatr SW 17 km/h
16
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
38% normy
pm 10
23% normy
Jutro 4°C 3°C
Czwartek 5°C -2°C

Prognoza pogody: Siarczysty mróz i silny wiatr

Poniedziałek w niemal całej Polsce przyniesie mroźną, nieprzyjemną pogodę. Na szczęście dzień później możemy się spodziewać ocieplenia. Mieszkańcy naszego kraju powinni jednak uważać na silny wiatr, IMGW wydał ostrzeżenia dla kilku województw.

Poniedziałek

W poniedziałek najcieplej będzie we Wrocławiu, gdzie termometry wskażą 2 stopnie Celsjusza, a na temperatury powyżej zera możemy liczyć tylko w południowo-zachodniej części kraju. Najzimniej będzie za to w Polsce wschodniej: w Białymstoku -6 stopni, -5 w Olsztynie i -4 w Lublinie. 

W dzień na Warmii, Mazurach, Suwalszczyźnie, Podlasiu, Mazowszu i Lubelszczyźnie początkowo zachmurzenie całkowite, później słońce wyjdzie zza chmur. W zachodnich województwach będzie dość mocno wiało. Szczególnie na baczności powinni się mieć mieszkańcy woj. zachodniopomorskiego, lubuskiego, dolnośląskiego, opolskiego i śląskiego. IMGW wydał ostrzeżenia dla tych regionów.

Na południowych krańcach województw małopolskiego i podkarpackiego wystąpią siarczyste mrozy. Na warunki atmosferyczne powinni uważać szczególnie mieszkańcy regionów górskich.  

Nocą w zachodniej połowie kraju zachmurzenie małe wzrastające do całkowitego, po północy spadnie śnieg. Wiatr umiarkowany i okresami silny.

Reklama

Wtorek

We wtorek w całym kraju będzie trochę cieplej. W Szczecinie i Zielonej Górze słupki rtęci zatrzymają się na 5 stopniach. O jeden stopień chłodniej będzie w Poznaniu i we Wrocławiu. Temperatury niższe od zera spodziewane są we wschodniej części Polski; w Olsztynie termometry wskażą -1 st. C, a w Białymstoku -3. W centralnej części kraju temperatury będą oscylować między 1 a 4 stopniami Celsjusza.

W całym kraju można się spodziewać opadów śniegu i deszczu ze śniegiem. IMGW ostrzega przed marznącymi opadami w południowej i północnej części Polski. Mieszkańcy Kujaw i Pomorza powinni za to uważać na zawieje i zamiecie śnieżne. 

Środa

Środowa temperatura nie powinna spaść poniżej zera. Najchłodniej będzie ponownie w województwach położonych we wschodniej części Polski, gdzie termometry wskażą 1 st. C. Najcieplej będzie w Opolu, słupki rtęci zatrzymają się tam na 4 stopniach. W centrum kraju termometry wskażą od 1 stopnia w Poznaniu do 3 stopni w Kielcach. 

W centrum, na południu i północy spodziewane są opady deszczu i deszczu ze śniegiem, aura może dać się we znaki na Pomorzu i Kujawach. IMGW wydał ostrzeżenia przed marznącymi opadami dla tych województw. 

Nowa aplikacja Weź parasol - pogoda już cię nie zaskoczy

Sprawdź prognozę długoterminową na 25 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne