Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 12:23

04:14 21:01

22:18 03:41

23°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna 26°C
  • Ciśnienie 1008 hPa
  • Wiatr WNW 6 km/h
21
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
49% normy
pm 10
29% normy
Jutro 24°C 15°C
Poniedziałek 24°C 15°C

Prognoza pogody. Przelotne opady deszczu

W środę najzimniej może być nad morzem, a w czwartek na Podkarpaciu. Najcieplej w centralnej Polsce. Prognozowane są też przelotne opady deszczu.

Środa 13 maja

W środę zachmurzenie na ogół umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Na północy, w centrum i w rejonach górskich opady deszczu, na północy lokalnie możliwe burze. Temperatura maksymalna od 10 st. C nad morzem do około 15  st.C w okolicach Wrocławia, Kielc, i Lublina. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny, na wschodzie i wybrzeżu porywisty, z kierunków południowych i zachodnich. Największe porywy wiatru w Karpatach do 80 km/h i na wybrzeżu do 65 km/h.

W nocy na południu kraju zachmurzenie całkowite i duże z opadami deszczu o natężeniu umiarkowanym. Prognozowana wysokość opadów do 30 mm. W Sudetach deszcz ze śniegiem i śnieg. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane oraz gdzieniegdzie przelotny deszcz. Na północy kraju lokalnie spadek temperatury minimalnej przy gruncie do -4°C. Wiatr słaby, na wybrzeżu umiarkowany i porywisty, z kierunków północnych, tylko na wybrzeżu zachodni. Największe porywy wiatru w Karpatach do 90 km/h, stopniowo słabnące.

Reklama

Czwartek 14 maja

W czwartek zachmurzenie umiarkowane i duże, tylko na południowym wschodzie początkowo całkowite; na południu i północy opady deszczu, w Sudetach opady śniegu. Najniższa temperatura może być na Podkarpaciu, 11 st.C, natomiast najcieplej powinno być w centralnej Polsce oraz na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby, tylko na północy umiarkowany, na wybrzeżu gdzieniegdzie porywisty, z kierunków północnych. Największe porywy wiatru w Tatrach do 75 km/h, w Beskidach do 65 km/h, stopniowo słabnące.

Piątek 15 maja

W piątek zachmurzenie będzie na ogół umiarkowane, na Pomorzu może wystąpić przelotny deszcz. Temperatura od 10 stopni na Śląsku do 16 w okolicach Poznania. Wiatr na ogół umiarkowany, nad morzem porywisty, zachodni i północno-zachodni.

INTERIA.PL/PAP
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy