Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 19:12

07:12 17:29

18:00 07:47

15°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna 10°C
  • Ciśnienie 999 hPa
  • Wiatr W 44 km/h
5
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
7% normy
pm 10
10% normy
Jutro 10°C 4°C
Sobota 9°C 2°C

​Prognoza pogody: Przed nami mroźna noc

W nocy z piątku na sobotę temperatura spadnie nawet do -13 stopni Celsjusza. Będzie też mocno wiało w ciągu dnia. Od niedzieli będzie się natomiast systematycznie ocieplać.

W piątek w ciągu dnia zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od -3 stopni na krańcach wschodnich, około -1 w centrum, do 4 stopni na Dolnym Śląsku. Na wybrzeżu, północnym wschodzie i w pasie południowym wiatr porywisty, od Śląska po Podkarpacie do 65 km/h, północno-wschodni. Wysoko w Karpatach nawet do 100 km/h.

W nocy z piątku na sobotę zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko na południowym wschodzie okresami duże i tam miejscami słabe opady śniegu. Temperatura minimalna od -4 stopni do -8 stopni na przeważającym obszarze, około -10 stopni na Suwalszczyźnie i Podlasiu. W dolinach Sudeckich i Karpackich spadek temperatury do -13 stopni. Wiatr na przeważającym obszarze słaby, z kierunków zmieniających się, na południowym wschodzie umiarkowany, z kierunków północnych.

Reklama

W sobotę na wybrzeżu, północnym wschodzie i Podkarpaciu zachmurzenie na ogół duże, na pozostałym obszarze małe i umiarkowane. W rejonie Bieszczad słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna od -5 stopni na Pogórzu Karpackim, około 1 stopnia w centrum do 4 stopni na Pomorzu Zachodnim, lokalnie w dolinach karpackich około -8 stopni. Wiatr słaby, na wybrzeżu i południowym wschodzie umiarkowany, z kierunków zmieniających się.

Niedziela przyniesie poprawę pogody. Co prawda na wschodzie nadal chłodno: 2-3 stopnie, ale już na Pomorzu Zachodnim - 10. Meteorolodzy spodziewają się przejściowego zachmurzenia, bez opadów.

W poniedziałek dalsze wzrosty temperatur. W Zielonej Górze czy Szczecinie 12 stopni, we Wrocławiu - 11, w Poznaniu - 10, w Katowicach i Krakowie po 8, w Łodzi - 9, w Warszawie - 7, w Trójmieście - 8. Wysokie jak na tę porę roku temperatury powinny się utrzymać przez większą część przyszłego tygodnia.

Sprawdź, czym oddychasz! Jakość powietrza w polskich miejscowościach --> kliknij!

Nowa aplikacja Weź parasol - pogoda już cię nie zaskoczy

Sprawdź prognozę długoterminową na 25 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!


INTERIA.PL/PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne