Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 12:41

07:12 17:28

13:10 20:37

12°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna 12°C
  • Ciśnienie 1015 hPa
  • Wiatr SSW 11 km/h
35
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
83% normy
pm 10
56% normy
Jutro 19°C 11°C
Piątek 16°C 11°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Prognoza pogody: Pożegnanie złotej jesieni

Najnowsze prognozy pogody wskazują, że będziemy musieli pożegnać się ze słoneczną i ciepłą jesienią, która ustąpi miejsca tej bardziej kapryśnej, szarej i deszczowej. W części kraju temperatura wciąż będzie oscylować wokół 20 st. Celsjusza, gdzieniegdzie jednak spadnie do zaledwie 6 st. w ciągu dnia.

Jak informuje IMGW, wschodnia część Europy jest w zasięgu wyżu znad zachodniej Rosji. Pozostały obszar kontynentu znajduje się pod wpływem niżu z ośrodkami nad południową Skandynawią i Wyspami Brytyjskimi.

Ponadto przez Polskę z zachodu na wschód przemieszcza się zatoka niżowa, a na zachodzie kraju zaznacza się chłodny front atmosferyczny. Napływa ciepłe powietrze polarne morskie, za frontem chłodniejsze.

CZWARTEK, 24 września 2020 r.

Reklama

Czwartek ciepły - temperatura maksymalna wyniesie 23-25 st., zimniej w górskich miejscowościach, np. w Szklarskiej Porębie termometry wskażą 19 st.

W całym kraju prognozowane przelotne zachmurzenia i opady deszczu. W południowe, wschodniej i centralnej Polsce mogą pojawić się burze.

Zobacz prognozę długoterminową na 45 dni

PIĄTEK, 25 września 2020 r.

W piątek wyraźniej będzie widać różnice temperatur między wschodnimi a zachodnimi krańcami kraju. Najcieplej w Lublinie: 25 st. Po drugiej stronie Polski - w Zielonej Górze i w Szczecinie - termometry w najcieplejszym momencie dnia wskażą tylko 16 st.

W województwach: pomorskim, zachodniopomorskim, kujawsko-pomorskim, wielkopolskim, łódzkim, lubuskim i dolnośląskim prognozowane opady deszczu. Przelotnie popadać może także w województwach śląskim i świętokrzyskim.

W paśmie na wschód od Olsztyna, przez Warszawę po Rzeszów prognozowane burze.

SOBOTA, 26 września 2020 r.

W sobotę na wschodzie kraju częściowo słonecznie i ciepło - w Białymstoku aż 25 st., w Lublinie 22 st. W Warszawie termometry wskażą 21 st., ale słońce schowa się za chmurami.

Dużo zimniej na zachodzie Polski. W Zielonej Górze i Wrocławiu tylko 12 st.

W przeważającej części kraju prognozowane opady deszczu. Jedynie w województwach lubelskim, mazowieckim, podlaskim i warmińsko-mazurskim nie przydadzą się parasole.

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

NIEDZIELA, 27 września 2020 r.

Niedziela dla większości mieszkańców naszego kraju będzie zimna - w Katowicach 10 st. w ciągu dnia, w przeważającej części kraju 11-13 st. W górskich miejscowościach jeszcze zimniej - w Szklarskiej Porębie 6 st.

Cieplej na Pomorzu, Warmii i Mazurach. W gdańsku i Olsztynie 21 st., na Helu 20 st.

We wszystkich województwach prognozowane opady deszczu.

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź, czym oddychasz! Jakość powietrza w polskich miejscowościach --> kliknij!

Aplikacja Weź parasol - pogoda już cię nie zaskoczy


INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje