Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Jutro 23:54

06:20 18:37

19:12 06:24

9°C
  • Przelotne opady
  • Odczuwalna 6°C
  • Ciśnienie 1022 hPa
  • Wiatr W 11 km/h
26
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
62% normy
pm 10
45% normy
Jutro 14°C 6°C
Czwartek 17°C 10°C

Prognoza pogody. Pochmurny i deszczowy poniedziałek

Ostatnie dni wakacji upłyną pod znakiem chmur i deszczu. Pierwszy dzień tygodnia zapowiada się deszczowy i chłodny. Jak podaje synoptyk IMGW-PIB Grażyna Dąbrowska temperatura w ciągu dnie nie przekroczy 20 stopni Celsjusza.

W nocy z niedzieli na poniedziałek w całym kraju będzie pochmurno i deszczowo, na południu może zagrzmieć. Deszczowy będzie też poniedziałek, a także chłodny. Temperatura w ciągu dnia nie przekroczy 20 stopni - prognozuje synoptyk IMGW-PIB Grażyna Dąbrowska.

Synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego powiedziała, że noc, tak jak wieczór, w całym kraju będzie pochmurna i deszczowa. Nad ranem na południu kraju wystąpią burze. "Najbardziej intensywne opady są spodziewane na południowym wschodzie. Dotyczy to obszarów woj. podkarpackiego i woj. małopolskiego" - zaznaczyła. Rano miejscami mogą tworzyć się mgły ograniczające widzialność do 300 metrów.

Reklama

ZOBACZ: Betonoza a woda, czyli dlaczego trzeba szukać złotego środka

Termometry w nocy pokażą od 10 do 14 stopni C., cieplej będzie na zachodnim wybrzeżu, gdzie temperatura osiągnie ok. 16 stopni C. Chłodniej, ok 8-9 stopni C., może być w rejonach podgórskich Karpat i w kotlinach sudeckich. Silniej może wiać tylko nad morzem.

Poniedziałek bez słońca

- Poniedziałek o poranku przywita nas chmurami na obszarze całego kraju. Możliwe są niewielkie przejaśnienia - ale tylko możliwe. Padać będzie wszędzie - powiedział Dąbrowska. Opady chwilami będą intensywne, szczególnie na południu, w centrum i na wschodzie kraju. Na południu kraju spodziewane są też burze. Wiatr będzie słaby, tylko nad morzem silniejszy i w czasie burz.

Jak zaznaczyła synoptyk, nie będzie też ciepło. Temperatura wzrośnie do 19 stopni C. na zachodzie, do ok. 18 stopni C. na wybrzeżu, a w rejonie intensywnych opadów do 15-16 C.

PAP
Dowiedz się więcej na temat: pogoda | Pogoda na jutro

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje