Powered byAccuWeather.com
Nie chcesz zmoknąć?
Pobierz darmową aplikację
Weź parasol

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 22:24

7:03 17:40

14:2222:44

9°C
 • Bezchmurnie
 • Odczuwalna 9°C
 • Ciśnienie 1022 hPa
 • Wiatr SE 6 km/h
 • Dla biegaczy
  10
  Idealne

  Idealna pogoda dla biegaczy

 • Dla reumatyków
  10
  Wyśmienite

  Warunki atmosferyczne nie stwarzają ryzyka bólu stawów

 • Dla astmatyków
  10
  Wyśmienite

  Idealna pogoda dla astmatyków

62
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Umiarkowana
pm 2.5
167% normy
pm 10
133% normy
Jutro 20°C 8°C
Czwartek 18°C 6°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Prognoza pogody: Plusowe temperatury i opady śniegu

Podczas zbliżającego się weekendu temperatura nie spadnie poniżej zera, ale zima nie opuści jeszcze Polski. Przewidywane są opady śniegu oraz deszczu ze śniegiem.

Jak informuje IMGW, Wyspy Brytyjskie, Skandynawia, Europa środkowa i częściowo zachodnia znajdują się pod wpływem niżów. Na pozostałym obszarze pogodę kształtują wyże. 

Reklama

Polska znajduje się w zasięgu zatoki niżu znad Islandii. Po południu nad południowy zachód Polski zacznie nasuwać się słaby klin wyżowy. Z zachodu napływa powietrze polarne morskie.

Prognoza pogody na piątek, 16 lutego

W piątek w większości regionów zachmurzenie duże z chwilowymi przejaśnieniami. W centrum kraju będzie częściowo słonecznie.

Lekkie opady śniegu prognozowane są dziś w województwach: zachodniopomorskim, kujawsko-pomorskim, wielkopolskim, łódzkim i mazowieckim. Mocniej sypnie na Pomorzu, Warmii i Mazurach, Podlasiu oraz na południu kraju.

Temperatura maksymalna od 1 stopnia Celsjusza na Podlasiu i w Małopolsce, około 3-4 stopni w centrum, do 6-7 stopni na zachodzie kraju.

W związku z opadami deszczu ze śniegiem, przejściowo marznących i powodujących gołoledź, IMGW przewiduje wydanie ostrzeżeń pierwszego stopnia dla 12 województw: pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, kujawsko-pomorskiego, podlaskiego, mazowieckiego, łódzkiego, śląskiego, małopolskiego, opolskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego i lubelskiego. Ostrzeżenia mają obowiązywać od piątku od godz. 7:30 przez całą dobę.

Prognoza pogody na sobotę, 17 lutego

W sobotę niemal w całym kraju duże zachmurzenia. Słońce będzie przebijać się przez chmury jedynie w woj. pomorskim i zachodniopomorskim.

Śnieg lekko poprószy głównie na Pomorzu.

Termometry wskażą w sobotę od 2 stopni Celsjusza na północnym wschodzie kraju, około 3 stopni w centrum, do 5 stopni na południowym zachodzie Polski.

Prognoza pogody na niedzielę, 18 lutego

W niedzielę nieco chłodniej. Na wschodzie i południu kraju termometry wskażą zaledwie 0-1 stopni Celsjusza, w Łódzkiem i na Mazowszu do 2 stopni, na zachodzie około 3 stopni Celsjusza. Cieplej jedynie w Zachodniopomorskiem, gdzie temperatura wyniesie 5 stopni powyżej zera. 

Pomimo niskich temperatur, będzie częściowo słonecznie. Spore zachmurzenia tylko na Pomorzu, Podlasiu i Lubelszczyźnie.

Lekkie opady śniegu przewidywane w Małopolsce i na Podkarpaciu.

Sprawdź prognozę długoterminową na 25 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama