Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 20:34

07:08 17:33

17:33 05:22

10°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna 8°C
  • Ciśnienie 1020 hPa
  • Wiatr SSE 13 km/h
45
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
107% normy
pm 10
83% normy
Jutro 18°C 12°C
Czwartek 18°C 7°C

Prognoza pogody: Pierwsza połowa lipca idealna na urlop

Po chłodnym początku tygodnia, od piątku nastąpi upragnione ocieplenie. Wczasowicze zarówno w górach jak i nad morzem będą cieszyć się perfekcyjną aurą, która utrzyma się do połowy lipca. Chwilową ulgę od upałów przyniesie pojawienie się gwałtownych burz, które prognozowane są na terenie całego kraju.

Pierwszy lipcowy weekend przywita nas typowo letnią temperaturą. W niedzielę 6 lipca prognozujemy od 26 stopni w Gdańsku i Katowicach do 30 stopni w Rzeszowie i Lublinie. W całym kraju słonecznie.

Drugi tydzień lipca rozpocznie się jeszcze większą falą upałów. W poniedziałek termometry we Wrocławiu wskażą 34 stopnie. Pogoda uda się wczasowiczom zarówno nad morzem jak i w górach. W Zakopanem słupki rtęci mogą dojść do 27 stopni, a w Gdańsku nawet do 31.

W środę i czwartek nastąpi chwilowe ochłodzenie. Opady deszczu i burze pozwolą odetchnąć od fali upałów. Gwałtownych burz można spodziewać się na terenie całej Polski. Nieco spokojniej będzie tylko na północnym zachodzie kraju. Temperatura od 19 stopni w Bydgoszczy, Poznaniu i Wrocławiu do 29 w centrum i na wschodzie.

Reklama

Drugi weekend lipca pozwoli nam cieszyć się ładną pogodą, przy nieco chłodniejszej temperaturze. Przelotne opady możliwe jedynie w woj. zachodniopomorskim, świętokrzyskim, czy na Dolnym Śląsku. Następnie, pora na kolejne ocieplenie i po kilku dniach termometry znowu pokażą ponad 25 stopni.

Początek trzeciego tygodnia lipca przywita nas umiarkowaną temperaturą od 19 stopni w nieco deszczowym Gdańsku do 23 w słonecznym Lublinie. Opady możliwe jedynie na pomorzu.


W drugiej połowie lipca ponownie nadejdą upały i burze.

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: pogoda | upały | burze nad Polską

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy