Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 16:24

07:25 16:11

02:08 11:46

3°C
  • Przelotne opady
  • Odczuwalna -1°C
  • Ciśnienie 1020 hPa
  • Wiatr W 11 km/h
37
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
89% normy
pm 10
52% normy
Jutro 3°C 1°C
Piątek 3°C -2°C

Prognoza pogody: Opady śniegu, największe w sześciu regionach

W piątek spadnie śnieg. Największych opadów mogą się spodziewać mieszkańcy województw: śląskiego, małopolskiego, łódzkiego, mazowieckiego, warmińsko-mazurskiego i podlaskiego. W regionach, gdzie termometry wskażą około zera stopni, śnieg będzie mokry i ciężki.

Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej wyniesie od pięciu do dziesięciu centymetrów. Największy będzie w pasie od Śląska przez Małopolskę po województwo łódzkie, mazowieckie, warmińsko-mazurskie i podlaskie - wskazał synoptyk IMGW Kamil Walczak.

Dodał, że śnieg padający przy temperaturze około 0 stopni będzie mokry i ciężki. Opady samego deszczu wystąpią jedynie na Podkarpaciu, gdzie będzie najcieplej.

- Większe przejaśnienia możliwe są jedynie na zachodzie kraju - poinformował.

Nowa prognoza pogody: W nocy mgły

W nocy z piątku na sobotę w wielu miejscach spodziewana jest mgła ograniczająca widzialność do 200 m. Mgły wystąpią głównie na południu kraju oraz na zachodzie. Temperatura minimalna tej nocy wyniesie od minus 2 do 2 stopni, a na południowym wschodzie do 3 stopni. Najchłodniej będzie na Podhalu, około -4 st. Spadek temperatury poniżej zera będzie powodował zamarzanie dróg i chodników, będzie ślisko - ostrzega IMGW.

Reklama

W sobotę rano na zachodzie kraju można liczyć na większe przejaśnienia, ale na ogół będzie pochmurno. Na wschodzie prognozowane są opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Na Podkarpaciu mogą wystąpić opady deszczu w godzinach porannych. O poranku trzeba się liczyć z mgłami ograniczającymi widzialność do 200-300 m.

Prognoza dla trzech milionów miejscowości, aktualizowana co 30 minut. Wypróbuj nową aplikację Pogoda Interia na Androida »

PAP
Dowiedz się więcej na temat: opady | najnowsze prognozy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama