Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 18:25

06:25 18:30

19:54 10:02

15°C
  • Częściowo słonecznie
  • Odczuwalna 11°C
  • Ciśnienie 1009 hPa
  • Wiatr WNW 30 km/h
6
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
12% normy
pm 10
12% normy
Jutro 19°C 11°C
Niedziela 18°C 9°C

Prognoza pogody: Odczuwalne ochłodzenie, możliwe burze

Jak informuje IMGW, Europa wschodnia i północna znajduje się pod wpływem niżów z układami frontów atmosferycznych. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtuje rozległy wyż z centrum nad Europą środkową. Polska jest w zasięgu tego wyżu. Z zachodu napływa coraz cieplejsze powietrze polarno-morskie.

W niedzielę w całym kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Na wschodzie oraz na południu mogą wystąpić słabe opady deszczu lub mżawki. 

Temperatura wyniesie od 12 stopni Celsjusza w Olsztynie i Białymstoku do 16 kresek powyżej zera na Podkarpaciu i w zachodniej części kraju. 

Wiatr słaby, jedynie na wybrzeżu umiarkowany, okresami dość silny i porywisty, zachodni i południowo-zachodni, a na południu miejscami słaby, zmienny.

W poniedziałek zachmurzenie małe i umiarkowane, od zachodu kraju wzrastające do dużego. Okresami mogą pojawić się opady deszczu, przemieszczające się od północnego zachodu w głąb kraju. 

W całym kraju ciepło. Najwyższa temperatura, 22 stopnie Celsjusza, spodziewana jest w rejonie Wrocławia. Najchłodniej, ale wciąż ciepło, będzie na Wybrzeżu i we wschodniej Polsce. Termometry pokażą tam ok. 18-19 kresek powyżej zera.

Po południu na zachodzie możliwe burze. 

Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu oraz w górach okresami dość silny, w porywach do 60 km/h, południowo-zachodni, na zachodzie skręcający na północno-zachodni. W rejonach burz porywy wiatru mogą sięgać do 65 km/h.

Reklama

We wtorek spodziewane jest odczuwalne ochłodzenie. Temperatura spadnie o 10 stopni Celsjusza. Na przeważającym obszarze kraju termometry pokażą od 9 do 11 kresek powyżej zera. Najchłodniej, 8 stopni Celsjusza, będzie w rejonie Gdańska i Olsztyna.

Będzie pochmurno, z przejaśnieniami. Możliwe przelotne opady deszczu. 

Nowa aplikacja Weź parasol - pogoda już cię nie zaskoczy

Sprawdź prognozę długoterminową na 25 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama