Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 1:54

06:14 18:46

18:01 01:06

17°C
  • Zachmurzenie umiarkowane
  • Odczuwalna 17°C
  • Ciśnienie 1011 hPa
  • Wiatr W 9 km/h
33
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
80% normy
pm 10
54% normy
Jutro 13°C 7°C
Niedziela 12°C 6°C

Prognoza pogody: Od wtorku spore ochłodzenie

Zmiana pogody czeka nas już we wtorek. Nad Polskę dotrze masa zimnego powierza, która spowoduje spore ochłodzenie. - Taka aura utrzyma się co najmniej do soboty, a nawet niedzieli zapowiada synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Anna Woźniak. W niemal całym kraju możliwe opady deszczu.

- We wtorek w ciągu dnia wciąż dużo chmur i właściwie w całym kraju możliwe będą przelotne opady deszczu - powiedziała synoptyk IMGW. 

Burze. Gdzie się ich spodziewać? 

- Do godzin południowych spodziewamy się burz na krańcach wschodnich - tam sumy opadów osiągną około 15 mm. Natomiast od godzin południowych oraz później po południu i wieczorem - burze z gradem mogą występować na Wybrzeżu i Pomorzu - dodała. Sumy opadów, jakie pojawią się w tych regionach, wyniosą około 20-25 mm.

Ponadto, na znacznym obszarze kraju będzie wiał porywisty wiatr z kierunków zachodnich. - W zachodniej Polsce porywy te mogą sięgać 70 km/h, a na Wybrzeżu dochodzić nawet do 85-90 km/h nie tylko w czasie trwania burz czy przelotnych opadów deszczu - powiedziała.

Reklama

Prognoza: Temperatury będę się wahać od 17 do 22 stopni Celsjusza

Prognozowana maksymalna temperatura we wtorek w całym kraju będzie wyrównana: termometry pokażą od 17 do 21 st. C. Jedynie nieco cieplej będzie na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie - tam do 22 st. C.

- Chłodna aura zostanie z nami na dłużej i utrzyma się w kolejnych dniach" - zaznaczyła Woźniak. Miejscami występować mogą przelotne opady deszczu, szczególnie na Pomorzu i Wybrzeżu. - Tam również okresami pojawiać się będą burze - dodała.

Zaznaczyła jednocześnie, że najbliższe dni atmosferycznie podzielą Polskę na cieplejsze południe i chłodniejszą północ kraju, jednak - jak zastrzegła - temperatura nie będzie przekraczać 24 st. C.

- Z chłodną masą powietrza, która od wtorku zawita nad Polskę, zostaniemy co najmniej do soboty, a nawet i niedzieli - zaznaczyła synoptyk.

Pogoda na Interii sprawdza się! Teraz także w aplikacji. Zainstaluj na Androidzie i nie daj się zaskoczyć pogodzie »

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje