Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 13:35

07:28 15:25

10:04 17:09

0°C
  • Lekkie opady śniegu
  • Odczuwalna -2°C
  • Ciśnienie 1005 hPa
  • Wiatr E 9 km/h
46
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
110% normy
pm 10
75% normy
Jutro 0°C -4°C
Wtorek -3°C -8°C

Prognoza pogody: Ocieplenie w poniedziałek

W niedzielę zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami, a na północy i zachodzie Polski - z rozpogodzeniami. Miejscami na wschodzie i południu słabe opady śniegu. W poniedziałek - trochę cieplej.

Jak informuje IMGW, nad Europą dominuje rozległy wyż z centrum nad południowymi Niemcami, jedynie północna i północno-zachodnia część kontynentu jest pod wpływem niżów z frontami atmosferycznymi.

Polska jest w zasięgu wspomnianego wyżu, z północy napływa chłodne powietrze arktyczne.

W niedzielę 29 grudnia temperatura maksymalna ma wynieść od -6 st. na Podhalu i -1 st. na wschodzie Polski do 2 st. na zachodzie i 3 st. nad morzem. Wiatr na ogół słaby, na wybrzeżu także umiarkowany, z kierunków zachodnich i północnych.

Reklama

W nocy zachmurzenie ma być duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Na północy i północnym wschodzie słabe opady deszczu, gdzieniegdzie marznące i powodujące gołoledź. Na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu słabe opady śniegu. Temperatura minimalna -11 st. na Podhalu i -8 st. na Podkarpaciu do -4 st. w centrum kraju i 2 st. nad morzem.

Wiatr w południowej połowie kraju na ogół słaby, poza tym umiarkowany, nad morzem wzrastający do dość silnego i lokalnie silnego (do 45 km/h), nad ranem na wschodnim wybrzeżu w porywach do 70 km/h, południowo-zachodni.

W poniedziałek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Na wschodzie i północnym wschodzie miejscami słabe opady deszczu, które rano mogą być marznące i powodować gołoledź. Temperatura maksymalna od 2 st. w okolicach Rzeszowa do 6 st. na północnym zachodzie i na Pomorzu.

Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem okresami dość silny i silny (do 45 km/h), na północy porywisty, południowo-zachodni. Na północy kraju wiatr w porywach do 60 km/h, nad morzem do 70 km/h.

W sobotę w wyniku wychłodzenia zmarły dwie osoby -  poinformowało Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. I zaapelowało, by zimą zwracać uwagę przede wszystkim na ludzi samotnych i bezdomnych.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL