Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 4:25

06:14 18:46

18:01 01:06

16°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna 15°C
  • Ciśnienie 1010 hPa
  • Wiatr W 9 km/h
42
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
102% normy
pm 10
76% normy
Jutro 13°C 7°C
Niedziela 12°C 6°C

Prognoza pogody. "Niedziela będzie ostatnim ciepłym dniem"

Niedzielny poranek przywitał nas słońcem głównie na wschodzie kraju. Jednak od zachodu będzie wzrastać zachmurzenie, pojawią się przelotne opady deszczu, a po południu także burze - mówi synoptyk IMGW-PIB Grażyna Dąbrowska. - Niedziela będzie ostatnim ciepłym dniem - dodaje.

Jak wyjaśniła synoptyk, wzrost zachmurzenia, a wraz z nim pojawiające się przelotne opady deszczu i burze, to efekt przesuwającego się do Polski niżu znad Niemiec.

W niedzielę strefa niżu będzie powoli przesuwać się w kierunku centrum i po południu oprócz zachodu obejmie już większy obszar środkowej części Polski. - W burzach na południowym zachodzie kraju może spaść do 20 mm deszczu, a porywy wiatru mogą osiągać mogą do 80 km/h - poinformowała.

W niedzielę najchłodniej będzie na Wybrzeżu, gdzie prognozowana jest temperatura od 18 do 20 st. C. W pozostałej części Polski od 21 do 26 st. C na Dolnym i Górnym Śląsku. Wiatr na obszarze Polski wschodniej będzie słaby i zmienny, natomiast na zachodzie silniejszy.

Reklama

- Wygląda na to, że niedziela będzie ostatnim ciepłym dniem - powiedziała synoptyk. Jak dodała, kolejne dni, zwłaszcza poniedziałek przyniesie duże zachmurzenie, szczególnie południowej części kraju. Temperatura osiągnie maksymalnie 21 st. C. 

- Jak na razie prognozy, które mamy do końca przyszłego tygodnia, wskazują na to, że taka aura utrzyma się na dłużej- powiedziała. - W ciągu dnia temperatura kształtować się będzie na poziomie 20 st. C, będzie trochę chmur, ale będą także przejaśnienia i przelotne opady deszczu, i burze - dodała.

Prognoza dla trzech milionów miejscowości, aktualizowana co 30 minut. Wypróbuj nową aplikację Pogoda Interia na Androida »PAP
Dowiedz się więcej na temat: prognoza pogody

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy