Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 18:28

06:19 16:20

15:53 01:00

9°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna 7°C
  • Ciśnienie 1013 hPa
  • Wiatr SE 11 km/h
55
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Umiarkowana
pm 2.5
139% normy
pm 10
110% normy
Jutro 16°C 10°C
Wtorek 17°C 8°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Prognoza pogody. Nawet 22 stopnie. Możliwe burze z gradem

Jak informuje IMGW, Europa Zachodnia i Centralna pozostaje w zasięgu niżów z układami frontów atmosferycznych. Europa Wschodnia jest w zasięgu wyżu znad Rosji. Polska jest na skraju głębokiego i rozległego niżu z ośrodkiem głównym nad Wyspami Brytyjskimi. Z centrum na wschód przemieszcza się pofalowany front atmosferyczny, związany z tym niżem. Na tym froncie, nad obszarem Polski, powstaje płytki ośrodek niżowy. Pozostajemy w powietrzu polarnym morskim, cieplejszym na wschodzie kraju.

W poniedziałek rano zachmurzenie małe, w ciągu dnia wzrastające do umiarkowanego i dużego. Rano lokalnie możliwe jeszcze mgły, ograniczające widzialność do 300 metrów. Przelotne opady deszczu i burze, głównie we wschodniej połowie kraju. Lokalnie w czasie burz opad gradu. Temperatura maksymalna od 19 st. C na zachodzie, 20 st. C w centrum, do 22 st. C na południu i wschodzie. Wiatr umiarkowany, porywisty, z kierunków południowych. W czasie burz porywy wiatru do 80 km/h, lokalnie niewykluczone 90 km/h. W Beskidach wiatr w porywach do 90 km/h.

Reklama

W wtorek zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami na zachodzie, Pomorzu i krańcach zachodnich Warmii przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 16 st. C na północy i zachodzie, 17 st. C w centrum, do 19 st. C na południowym wschodzie. Wiatr umiarkowany, nad morzem dość silny, w porywach do 55 km/h, południowo-zachodni i południowy. W Tatrach porywy wiatru do 60 km/h.


INTERIA.PL/PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy