Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 8:32

07:04 16:35

20:30 09:26

-1°C
  • Przeważnie słonecznie
  • Odczuwalna -3°C
  • Ciśnienie 1045 hPa
  • Wiatr SE 9 km/h
48
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
115% normy
pm 10
74% normy
Jutro 1°C -4°C
Piątek 3°C -1°C

Prognoza pogody: Nawet 11 stopni powyżej zera

IMGW informuje, że południowa połowa Europy jest w zasięgu wyżów z centrami nad Węgrami, południową Francją i Hiszpanią. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtują rozległe układy niskiego ciśnienia z ośrodkami nad Półwyspem Kolskim i Morzem Barentsa. Niżom tym towarzyszą strefy frontów atmosferycznych. Przeważający obszar kraju pozostaje w zasięgu klina wyżu, znad Węgier, jedynie nad północną część kraju nasuwa się zatoka niżowa z frontem atmosferycznym.

W niedzielę od południa do wieczora w Polsce zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko na południowym wschodzie, a po południu również na Pomorzu, duże. Na południowym wschodzie słabe opady mżawki, po południu na Pomorzu deszczu. Przed południem na południu oraz w centrum mgły ograniczające widzialność do 200 metrów.

Temperatura maksymalna od 5 st. C na wschodzie, miejscami na południu i Kaszubach do 5 st. C, 6 st. C w centrum i na zachodzie. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, porywisty, nad morzem dość silny, w porywach do 60 km/h, południowo-zachodni. Na szczytach Sudetów porywy wiatru do 70 km/h.

Reklama

W poniedziałek dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Możliwe słabe opady deszczu lub mżawki. Temperatura od 7-8 st. C na Pomorzu, 5-6 st. C w centrum do 4 st. C na Podkarpaciu. Wiatr słaby i umiarkowany, początkowo porywisty, po południu słabnący, południowo-zachodni. 

W kolejne dni temperatura będzie wzrastać. W środę termometry mają pokazać nawet 10-11 st. C na zachodzie kraju.


INTERIA.PL/PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy