Powered byAccuWeather.com
Nie chcesz zmoknąć?
Pobierz darmową aplikację
Weź parasol

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 0:20

7:40 15:24

0:551:00

-1°C
 • Pochmurno
 • Odczuwalna -2°C
 • Ciśnienie 1020 hPa
 • Wiatr S 7 km/h
 • Dla biegaczy
  1

 • Dla reumatyków
  10

 • Dla astmatyków
  10

59
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Umiarkowana
pm 2.5
156% normy
pm 10
126% normy
Jutro -1°C -5°C
Środa -1°C -5°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Prognoza pogody: Nadeszła prawdziwa zima?

Miłośnicy białego szaleństwa wreszcie doczekali się prawdziwych opadów śniegu. Czy zima zagości w naszym kraju na dłużej? A może lepiej schować narty i sanki do piwnicy?

Środa

Środa przyniesie prawdziwie zimową aurę. W prawie całym kraju spodziewane są opady śniegu, na zachodzie przejściowo śniegu z deszczem. Mieszkańcy Lubelszczyzny powinni zachować szczególna uwagę na drogach - IMGW wydał ostrzeżenie przed opadami marznącymi dla tych regionów. Za to fani narciarstwa będą mieli powody do radości - w Karpatach poziom pokrywy śnieżnej wzrośnie o 5 cm. 

Będzie dość ciepło - zero stopni na Podlasiu, 2 stopnie na Kielecczyźnie i Mazowszu, do 3 stopni Celsjusza we Wrocławiu i Krakowie. Tylko w górach temperatura spadnie poniżej zera. 

W nocy zachmurzenie duże, okresami opady śniegu. Na północnym wschodzie termometry wskażą nawet -5 stopni, w rejonach podgórskich Karpat temperatura spadnie do -3 st. C. Na pozostałym obszarze słupki rtęci zatrzymają się na -1 st. C.

Czwartek

Reklama

Na czwartek synoptycy zapowiadają opady śniegu i śniegu z deszczem w całej Polsce. Będzie nieznacznie cieplej niż dzień wcześniej, ale za to będzie bardzo mocno wiało. IMGW ostrzega przed silnymi podmuchami w prawie całym kraju. Wiatr w porywach osiągał będzie 80 km/h, na południowym zachodzie 90 km/h, a wysoko w górach nawet 130 km/h. Tylko mieszkańcy Małopolski, Warmii i Podlasia mogą liczyć na słabsze podmuchy. Na południu Polski wystąpią również opady marznące, przez co warunki na drogach mogą być trudne. 

Najcieplej będzie we Wrocławiu, gdzie termometry pokażą 5 stopni, w centralnej części kraju temperatura będzie oscylować między 1 a 2 stopniami Celsjusza. Najzimniej na Warmii i Podlasiu - 0 stopni.

Piątek

W piątek opady śniegu nieco osłabną, a na niebo wyjrzy słońce zza chmur. Będzie chłodniej niż w czwartek, w Olsztynie i Białymstoku temperatura spadnie poniżej zera. Na północy Polski wystąpią opady śniegu, w pozostałej części kraju najwyżej przelotnie. Najcieplej będzie w Krakowie, gdzie termometry wskażą 3 stopnie Celsjusza, a najzimniej w Szklarskiej Porębie - słupki rtęci zatrzymają się tam na -3 stopniach. 

W pozostałej części kraju temperatura będzie oscylować między 1 a 2 stopniami Celsjusza. 

Nowa aplikacja Weź parasol - pogoda już cię nie zaskoczy

Sprawdź prognozę długoterminową na 25 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!


Reklama

Reklama

Reklama