Reklama

Powered byAccuWeather.com
Nie chcesz zmoknąć?
Pobierz darmową aplikację
Weź parasol

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 17:17

6:59 17:45

18:277:07

23°C
 • Słonecznie
 • Odczuwalna 22°C
 • Ciśnienie 1016 hPa
 • Wiatr SSW 9 km/h
 • Dla biegaczy
  10
  Idealne

  Idealna pogoda dla biegaczy

 • Dla reumatyków
  10
  Wyśmienite

  Warunki atmosferyczne nie stwarzają ryzyka bólu stawów

 • Dla astmatyków
  10
  Wyśmienite

  Idealna pogoda dla astmatyków

28
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
68% normy
pm 10
45% normy
Jutro 21°C 11°C
Środa 20°C 10°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

​Prognoza pogody: Nadciągają wichury, uspokojenie w weekend

W czwartek i piątek aura będzie wietrzna, deszczowa i burzowa. Dopiero weekend przyniesie uspokojenie. Maksymalne temperatury pozostaną dwucyfrowe.

Jak informuje IMGW, nad Europą dominuje rozległy niż z głównym ośrodkiem nad Skandynawią. Na południowym zachodzie Europy zaznacza się wpływ wyżu znad północnego Atlantyku. Polska jest w zasięgu wspomnianego niżu. Z zachodu ku centrum kraju przemieszczał się będzie wtórny płytki niż z układem frontów atmosferycznych. Napływa chłodne powietrze polarne morskie.

Reklama

IMGW ostrzega przed wichurami

W czwartek zachmurzenie duże. Okresami opady deszczu. Na północy Polski opady o natężeniu umiarkowanym i tam prognozowana suma opadów do 15 mm, a na północnym zachodzie do 40 mm. Temperatura maksymalna od 10 do 13 st. Wiatr umiarkowany i dość silny, wieczorem na zachodzie silny i bardzo silny do 45 km/h, porywisty, południowo-zachodni. Na zachodzie porywy wiatru do 115 km/h, możliwe porywy do 130 km/h, a wysoko w Karpatach do 140 km/h.

W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami na krańcach zachodnich. Okresami przelotne opady deszczu. Wysoko w górach opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura minimalna od 5 do 8 st., na wybrzeżu do 11 st., a w dolinach górskich od 4 st. do 6 st. Wiatr umiarkowany i dość silny, miejscami silny (do 40 km/h), porywisty zachodni. Na południu i miejscami w centrum porywy wiatru do 110 km/h, wysoko w Karpatach do 140 km/h.  

W piątek przeważnie zachmurzenie duże. Na zachodzie i w centrum spodziewane są burze i przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 10 do 14 st. Wiatr umiarkowany, lokalnie dość silny zachodni. Porywy wiatru do 60 km/h, w obszarach podgórskich do 70 km/h, w górach do 80 km/h.

W sobotę deszcze i burze powinny ustąpić, choć zachmurzenie nadal duże. Słupek rtęci wskaże od 10 stopni w Łodzi do 14 stopni na Pomorzu.

Nowa aplikacja Weź parasol - pogoda już cię nie zaskoczy

Sprawdź prognozę długoterminową na 25 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

Dowiedz się więcej na temat: prognoza

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama