Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 2:36

06:37 18:13

18:36 05:40

13°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna 10°C
  • Ciśnienie 1008 hPa
  • Wiatr NE 11 km/h
35
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
83% normy
pm 10
59% normy
Jutro 16°C 11°C
Sobota 21°C 16°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Prognoza pogody: Nadciągają upały, nawet 33 st. Celsjusza

Wtorek i środa upłyną pod znakiem chmur, deszczu i burz. Ale już od czwartku nastąpi poprawa pogody, wrócą także wysokie temperatury. Weekend zapowiada się upalnie - w sobotę na termometrach zobaczymy nawet 33 stopnie Celsjusza

Europa północna, północno-wschodnia i częściowo centralna znajdują się w zasięgu niżów. W pozostałych częściach kontynentu pogodę kształtuje klin wyżu znad Atlantyku. Polska znajduje się pod wpływem płytkiej zatoki, związanej z rozległym niżem z ośrodkiem na południe od Islandii. Przez obszar kraju na wschód przemieszcza się układ frontów atmosferycznych. Z zachodu napływa chłodne i wilgotne powietrze polarno-morskie.

Reklama

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 998 hPa i będzie wolno rosło.

We wtorek w całym kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Na północy, wschodzie, południu i w woj. łódzkim prognozujemy przelotne opady deszczu. Natomiast ma wschodzie wystąpią burze.

Temperatura maksymalna od 19 stopni Celsjusza w Łodzi, 20 na Warmii i Mazurach i w Wielkopolsce, 21 st. na Pomorzu, Podlasiu, w woj. kujawsko-pomorskim, zachodniopomorskim, lubuskim, na Mazowszu, w woj. świętokrzyskim, na Lubelszczyźnie, Podkarpaciu i na Śląsku, do 22 stopni C. w Małopolsce, na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie.

Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i północno-zachodni. Podczas burz porywy do 60 km/h.

W nocy z wtorku na środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 11 st. na północnym wschodzie do 13 st. w centrum i 15 st. na południu i zachodzie. Wiatr słaby, lokalnie tylko umiarkowany, z kierunków zachodnich.

W środę zachmurzenie umiarkowane i duże. Prawie w całej Polsce spodziewamy się przelotnych opadów, bez deszczu tylko w woj. zachodniopomorskim, wielkopolskim i lubuskim.

Temperatura maksymalna od 21 st. na Pomorzu, Warmii i Mazurach, a także na Śląsku, 22 st. na Podlasiu, w Małopolsce i w woj. zachodniopomorskim, do 23 st. C. w pozostałych regionach.

Wiatr słaby, tylko okresowo umiarkowany, zachodni i północno-zachodni.

W czwartek nastąpi poprawa pogody - nigdzie nie będzie już padać ani grzmieć. Na termometrach zobaczymy od 22 stopni na Pomorzu, 23 na Warmii i Mazurach i Podlasiu, 24-25 stopni na wschodzie, w centrum i południu, do 26-27 stopni na zachodzie kraju.

W piątek zachmurzenie umiarkowane. Będzie jeszcze cieplej. Temperatura maksymalna od 23 stopni Celsjusza na Pomorzu i Warmii i Mazurach, 25 na Podlasiu, 28 st. w woj. kujawsko-pomorskim, mazowieckim, łódzkim, świętokrzyskim, na Lubelszczyźnie, Podkarpaciu i na Śląsku, 29 st. w Małopolsce, 30 w Wielkopolsce, do 31 stopni Celsjusza w woj. zachodniopomorskim, lubuskim, na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie.

W sobotę będzie jeszcze goręcej. Termometry wskażą od 26 st. w woj. zachodniopomorskim, 27 st. na Pomorzu, 28 na Warmii i Mazurach, 29 na Podlasiu i w Wielkopolsce, 30 st. C. w woj. lubuskim, 31 stopni w woj. łódzkim, 32 na Dolnym Śląsku, Opolszczyźnie, na Śląsku, Podkarpaciu i na Lubelszczyźnie, do 33 stopni Celsjusza w Małopolsce, na Mazowszu i w woj. świętokrzyskim.

W większości województw zachmurzenie będzie umiarkowane z przejaśnieniami. Zagrzmi w Białymstoku, Olsztynie, Poznaniu, Bydgoszczy i w Zielonej Górze. Bardzo intensywne opady deszczu prognozujemy w Szczecinie.

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy