Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 6:46

07:28 16:06

12:39 03:42

0°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna -1°C
  • Ciśnienie 999 hPa
  • Wiatr E 7 km/h
59
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Umiarkowana
pm 2.5
157% normy
pm 10
124% normy
Jutro 2°C -1°C
Poniedziałek 1°C -1°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Prognoza pogody: Nadchodzi załamanie. Spadnie śnieg z deszczem

W najbliższych dniach utrzyma się stosunkowo wysoka jak na grudzień temperatura. Załamanie nadejdzie we czwartek. Wtedy temperatura spadnie o kilka stopni i spadnie deszcz ze śniegiem.

Jak informuje IMGW, na wschodzie Europy nadal dominuje silny wyż, na pozostałym obszarze kontynentu przeważają niże. Polska znajduje się pomiędzy silnym wyżem znad Rosji, a rozległym układem niżowym posiadającym ośrodki nad Morzem Śródziemnym i w pobliżu Szkocji. Na zachodzie i w centrum kraju zaznacza się strefa frontu chłodnego, wolno przemieszczającego się na wschód i stopniowo zanikającego. Z południowego wschodu będzie napływało powietrze polarne morskie.

Reklama

We wtorek zachmurzenie umiarkowane i duże, gdzieniegdzie rozpogodzenia. Miejscami słabe opady deszczu i deszczu ze śniegiem oraz śniegu. Początkowo możliwe opady marznącego deszczu powodującego gołoledź. Temperatura maksymalna od -1 st. C na Suwalszczyźnie do 3 st. C w centrum kraju i 8 st. C na Dolnym Śląsku.

W środę zachmurzenie umiarkowane i duże. Na krańcach wschodnich możliwe słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna od 0 st. C na Suwalszczyźnie do 2-3 st. C w centrum kraju i 3 st. C na zachodzie, nad morzem i na Podhalu. Cieplej na południu, gdzie termometry pokażą 5-6 st. C.

W czwartek opady śniegu z deszczem, na zachodzie kraju przejściowe zachmurzenie. Temperatura od 0 st. C w województwie lubuskim, do 3 st. C w centrum i na krańcach południowo-wschodnich. W większości kraju od 1 do 2 st. C.


INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama