Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Jutro 23:29

07:15 15:30

15:19 03:36

4°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna -1°C
  • Ciśnienie 1018 hPa
  • Wiatr WSW 17 km/h
69
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Umiarkowana
pm 2.5
191% normy
pm 10
161% normy
Jutro 6°C 1°C
Sobota 2°C -1°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Prognoza pogody. Nadchodzi wyraźne ochłodzenie

Polska znajduje się w zasięgu niżu przemieszczającego się w kierunku południowej Skandynawii. W kraju dominują dwa chłodne fronty atmosferyczne, które przyniosą Polsce powietrze polarno-morskie i powietrze arktyczne. Czeka nas znaczący spadek temperatur.

Czwartek (19 listopada)

Czwartek będzie ostatnim dniem z temperaturą oscylującą w granicach 10-12 stopni Celsjusza. Z zachodu napłyną nad Polskę deszczowe chmury. W Szczecinie, Gdańsku, Olsztynie, Zielonej Górze i Wrocławiu synoptycy przewidują przelotne opady deszczu. W Poznaniu, Bydgoszczy, Warszawie, Łodzi i Katowicach także popada, jednak tam mimo dużego zachmurzenia zza chmur może wyglądać słońce. W Kielcach i Białymstoku niebo będzie zachmurzone, ale nie przewiduje się tam opadów. W Lublinie, Rzeszowie i Krakowie przejściowe zachmurzenie, jednak mieszkańcy mogą się spodziewać słońca.

Reklama

W Rzeszowie i Zielonej Górze termometry wskażą 9 stopni Celsjusza. W Szczecinie, Gdańsku, Bydgoszczy, Poznaniu i Lublinie 10, w Olsztynie, Białymstoku i Warszawie 11, a w Krakowie, Kielcach i Łodzi będzie 12 stopni Celsjusza. Najcieplej w Katowicach, gdzie termometry wskażą 13 kresek.

W czwartek Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed silnym wiatrem. Alert obowiązuje w północnych powiatach woj. pomorskiego oraz w południowych powiatach woj. podkarpackiego i małopolskiego oraz w powiecie cieszyńskim i żywieckim w woj. śląskim.

Na terenach tych przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 50 km/h, a w porywach do 80 km/h z kierunków południowego oraz zachodniego.

Piątek (20 listopada)

W piątek padać będzie tylko nad morzem i na Mazurach. Na pozostałym obszarze kraju synoptycy nie przewidują deszczu. Tylko mieszkańców Podlasia czeka pochmurny dzień. Reszta Polski będzie się cieszyć słońcem, jednak od czasu do czasu będą je przesłaniać chmury.

Chłodne fronty atmosferyczne przyniosą wyraźny spadek temperatur, w niektórych regionach nawet o dziewięć stopni w stosunku do dnia poprzedniego. Według przewidywań, w Lublinie, Warszawie, Poznaniu i Bydgoszczy termometry wskażą 5 stopni, w Białymstoku, Gdańsku, Olsztynie, Szczecinie, Zielonej Górze, Wrocławiu, Katowicach, Krakowie, Kielcach i Rzeszowie 4 stopnie. Najchłodniej w Łodzi, gdzie słupek rtęci powędruje w górę tylko do trzeciej kreski.

Sobota (21 listopada)

Początek weekendu zapowiada się bezdeszczowo. Na Ścianie Wschodniej i w stolicy będzie słonecznie, jednak na pozostałym obszarze kraju należy się spodziewać przejściowego zachmurzenia.   

Od północnego zachodu zacznie napływać nieco cieplejsze powietrze. W Szczecinie 6 stopni Celsjusza, w Gdańsku, Bydgoszczy, Poznaniu i Wrocławiu 5 stopni, w Zielonej Górze, Krakowie, Warszawie i Olsztynie 4 stopnie. W Białymstoku, Lublinie i Rzeszowie 3 stopnie. Najchłodniej w Łodzi, Katowicach i Kielcach, gdzie termometry wskażą tylko 2 stopnie Celsjusza. 

Sprawdź, czym oddychasz! Jakość powietrza w polskich miejscowościach --> kliknij!

Aplikacja Weź parasol - pogoda już cię nie zaskoczy

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

Zobacz prognozę długoterminową na 45 dni

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy