Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 11:14

07:25 16:12

14:27 07:01

1°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna -7°C
  • Ciśnienie 1004 hPa
  • Wiatr W 30 km/h
37
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
89% normy
pm 10
67% normy
Jutro 1°C -3°C
Czwartek 1°C -4°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Prognoza pogody: Nadchodzi mróz

​W najbliższych dniach Polska będzie się znajdować pod wpływem wyżu z ośrodkami nad Morzem Bałtyckim i południową Skandynawią. Chłodne powietrze polarno-morskie sprowadzi nad Wisłę prawdziwą zimę.

Środa, 13 stycznia

W środę już na całym obszarze kraju spodziewać się można opadów śniegu o różnym nasileniu. W Gdańsku, Szczecinie, Zielonej Górze, Poznaniu, Bydgoszczy, Białymstoku, Lublinie i Rzeszowie popada mocniej. Lekkie opady w Katowicach i Krakowie. W pasie od Olsztyna do Kielc lekkie opady śniegu i duże zachmurzenie.

Reklama

W całym kraju temperatury oscylować będą wokół 0 stopni Celsjusza. Niżej słupek rtęci spadnie tylko w Polsce centralnej. W Kielcach i Łodzi - 1 stopień.

Czwartek, 14 stycznia

Czwartek ponownie upłynie pod znakiem opadów śniegu, jednak intensywniej sypnie na południu kraju - na Śląsku, w Małopolsce i na Podkarpaciu. Na pozostałym obszarze opady przelotne. Będzie też wyraźnie chłodniej. W Białymstoku termometry wskażą - 5 stopni. W Olsztynie i Łodzi - 4 stopnie Celsjusza. W Lublinie i Kielcach - 2. W Rzeszowie, Krakowie, Katowicach, Wrocławiu, Zielonej Górze i Warszawie - 1. W Poznaniu i Bydgoszczy 0 stopni. Najcieplej w Szczecinie, gdzie termometry wskażą 1 stopień Celsjusza.

Piątek, 15 stycznia

Tuż przed weekendem czeka nas wyraźne chłodzenie. Zimne powietrze napłynie ze wschodu. W Białymstoku - 10 stopni. W Lublinie i Olsztynie - 7. W Warszawie, Łodzi, Kielcach i Rzeszowie - 6. W Krakowie i Katowicach - 4. Na zachodzie kraju nieco cieple. W Gdańsku - 3, w Szczecinie, Bydgoszczy, Wrocławiu i Zielonej Górze - 2 stopnie. Najcieplej w Poznaniu, gdzie słupek rtęci spadnie zaledwie o jedną kreskę poniżej 0. Także w piątek możemy się spodziewać opadów śniegu.

Podobnie jak w czwartek, najmocniej śniegiem sypnie na południu Polski. Na Białostocczyźnie częściowo słonecznie z lekkimi opadami śniegu. Na Mazurach pochmurnie, jednak synoptycy nie przewidują tam śniegu. Na pozostałym obszarze kraju będzie prószyć.  

Sprawdź, czym oddychasz! Jakość powietrza w polskich miejscowościach --> kliknij!

Aplikacja Weź parasol - pogoda już cię nie zaskoczy

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

Zobacz prognozę długoterminową na 45 dni

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama