Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 0:32

07:25 15:26

07:04 15:46

1°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna -5°C
  • Ciśnienie 1000 hPa
  • Wiatr W 20 km/h
9
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
22% normy
pm 10
15% normy
Jutro 2°C -1°C
Niedziela 2°C -1°C

Prognoza pogody: Nadchodzi chłodny front atmosferyczny

Jak informuje IMGW, prawie cała Europa jest w zasięgu rozległego układu niżowego z głównym ośrodkiem nad Wielką Brytanią i wtórnym w rejonie Zatoki Gdańskiej, jedynie częściowo Skandynawię obejmuje słaby wyż. Polska znajduje się w zasięgu wspomnianego niżu. Z zachodu na wschód przemieszcza się chłodny front atmosferyczny. Napływa za nim chłodniejsze powietrze polarne morskie.

W poniedziałek zachmurzenie przeważnie duże, większe przejaśnienia jedynie na zachodzie kraju. Miejscami opady deszczu, w rejonie Karpat wysokość opadów deszczu do 15 mm.

Temperatura maksymalna od 11-12 st. na Pomorzu, do 17 st. na Lubelszczyźnie, południu Podlasia oraz miejscami na Podkarpaciu. 

Wiatr na Pomorzu słaby, zmienny, na pozostałym obszarze przeważnie umiarkowany, gdzieniegdzie jeszcze porywisty, na Podkarpaciu w porywach do 65 km/h, południowy i południowo-zachodni.

We wtorek na północy przewaga zachmurzenia dużego i miejscami słabe opady deszczu. Na południu i południowym wschodzie początkowo zachmurzenie miejscami umiarkowane, później duże z opadami deszczu - wysokość opadów deszczu do 10 mm. 

Reklama

Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże i umiarkowane, słabe opady deszczu możliwe jedynie lokalnie. Temperatura maksymalna od 10 st. na krańcach północnych do 14 st. miejscami na południowym zachodzie. Na Podhalu około 7 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni, na wybrzeżu porywisty, zachodni i północno-zachodni.

W ciągu kolejnych dni temperatura obniży się o kilka stopni. Będzie od 8 st. na Pomorzu, do 12 st. na południowych krańcach Polski. 

Natomiast w środę w całym kraju będzie padać. 

Sprawdź, czym oddychasz! Jakość powietrza w polskich miejscowościach --> kliknij!

Aplikacja Weź parasol - pogoda już cię nie zaskoczy

Sprawdź prognozę długoterminową na 25 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!


PAP/INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy