Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 16:56

07:18 15:29

15:50 05:52

2°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna -3°C
  • Ciśnienie 1020 hPa
  • Wiatr NNW 18 km/h
23
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
54% normy
pm 10
38% normy
Jutro 1°C -3°C
Poniedziałek 1°C -2°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Prognoza pogody: Nadchodzą oczekiwane upały

Najpewniej ostatecznie możemy pożegnać się z chłodnymi jak na obecną porę roku temperaturami. W ciągu najbliższych dni będzie ciepło i słonecznie, a nawet upalnie. Po weekendzie temperatura podskoczy miejscami do 30 stopni Celsjusza!

IMGW informuje, że Europa Środkowa i częściowo Zachodnia jest w zasięgu wyżu znad Morza Północnego, nad pozostałym obszarem kontynentu dominują słabe układy niżowe z frontami atmosferycznymi. Polska znajduje się w obszarze pomiędzy wyżem znad Morza Północnego, a niżem znad północnej Rosji. Z północy na południowy wschód kraju przemieszcza się strefa frontu atmosferycznego. Z północy napływa dość chłodne powietrze polarno-morskie.

Reklama

W piątek będzie zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Miejscami, głównie we wschodniej połowie kraju, przelotne opady deszczu, a lokalnie również burze. Temperatura maksymalna od 19 st. C na południu i północnym-wschodzie do 23 st. C na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni i północny. W rejonach burz porywy wiatru do 60 km/h.

W nocy z piątku na sobotę zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko na południowym wschodzie miejscami zachmurzenie duże i przelotne opady deszczu, stopniowo zanikające. Nad ranem lokalnie mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od 6 st. C na północnym wschodzie do 11 st. C na południu i zachodzie. Wiatr słaby, z kierunków północnych, na zachodzie zmienny.

\

W sobotę zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od

20 st. C na południu i północnym wschodzie do około 22 st. C w centrum i 24 st. C na krańcach zachodnich, a w dolinach karpackich lokalnie 18 st. C. Wiatr na wschodzie kraju słaby i umiarkowany, północny, nad morzem słaby z kierunków zachodnich i południowych, a na pozostałym obszarze słaby, zmienny.

Znaczące ocieplenie poczujemy już od niedzieli, kiedy to na zachodzie kraju będzie nawet 28 st. C. Po weekendzie temperatura jeszcze wzrośnie i miejscami może dochodzić nawet do 30 st. C.


INTERIA.PL/PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje