Powered byAccuWeather.com

Sprawdź

jakość powietrza!

»

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 0:29

5:37 17:51

7:4322:32

0°C
 • Zachmurzenie duże
 • Odczuwalna -8°C
 • Ciśnienie 1016 hPa
 • Wiatr N 24 km/h
 • Dla biegaczy
  1

 • Dla reumatyków
  10

 • Dla astmatyków
  10

43
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Lekko zanieczyszczone
pm 2.5
103% normy
pm 10
77% normy
Jutro 5°C -3°C
Piątek 6°C -2°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Prognoza pogody: Nadchodzą oczekiwane upały

Najpewniej ostatecznie możemy pożegnać się z chłodnymi jak na obecną porę roku temperaturami. W ciągu najbliższych dni będzie ciepło i słonecznie, a nawet upalnie. Po weekendzie temperatura podskoczy miejscami do 30 stopni Celsjusza!

IMGW informuje, że Europa Środkowa i częściowo Zachodnia jest w zasięgu wyżu znad Morza Północnego, nad pozostałym obszarem kontynentu dominują słabe układy niżowe z frontami atmosferycznymi. Polska znajduje się w obszarze pomiędzy wyżem znad Morza Północnego, a niżem znad północnej Rosji. Z północy na południowy wschód kraju przemieszcza się strefa frontu atmosferycznego. Z północy napływa dość chłodne powietrze polarno-morskie.

Reklama

W piątek będzie zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Miejscami, głównie we wschodniej połowie kraju, przelotne opady deszczu, a lokalnie również burze. Temperatura maksymalna od 19 st. C na południu i północnym-wschodzie do 23 st. C na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni i północny. W rejonach burz porywy wiatru do 60 km/h.

W nocy z piątku na sobotę zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko na południowym wschodzie miejscami zachmurzenie duże i przelotne opady deszczu, stopniowo zanikające. Nad ranem lokalnie mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od 6 st. C na północnym wschodzie do 11 st. C na południu i zachodzie. Wiatr słaby, z kierunków północnych, na zachodzie zmienny.

\

W sobotę zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od

20 st. C na południu i północnym wschodzie do około 22 st. C w centrum i 24 st. C na krańcach zachodnich, a w dolinach karpackich lokalnie 18 st. C. Wiatr na wschodzie kraju słaby i umiarkowany, północny, nad morzem słaby z kierunków zachodnich i południowych, a na pozostałym obszarze słaby, zmienny.

Znaczące ocieplenie poczujemy już od niedzieli, kiedy to na zachodzie kraju będzie nawet 28 st. C. Po weekendzie temperatura jeszcze wzrośnie i miejscami może dochodzić nawet do 30 st. C.


INTERIA.PL/PAP

Reklama

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama