Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 6:26

07:28 16:06

12:39 03:42

0°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna -1°C
  • Ciśnienie 999 hPa
  • Wiatr E 7 km/h
59
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Umiarkowana
pm 2.5
157% normy
pm 10
124% normy
Jutro 2°C -1°C
Poniedziałek 1°C -1°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Prognoza pogody: Nad Polską spotkają się dwa przeciwstawne fronty atmosferyczne

Polska znajduje się w miejscu, gdzie ścierają się dwa potężne fronty atmosferyczne - niż z ośrodkami w północno-zachodniej Francji i na Morzu Północnym oraz rozbudowany wyż znad zachodniej Rosji. Nie należy się jednak spodziewać żadnych gwałtownych zjawisk pogodowych.

Poniedziałek (7 grudnia)

W poniedziałek zdecydowana większość kraju może się spodziewać przelotnego zachmurzenia. Słonecznie tylko na Podlasiu, jednak tam pięknej pogodzie będzie towarzyszyło zimno.  

Reklama

Na Podlasiu termometry wskażą zaledwie jeden stopień. Najcieplej na Dolnym Śląsku i w Małopolsce, gdzie słupek rtęci powędruje w górę do dziewiątej kreski.  

Wtorek (8 grudnia)

We wtorek zdecydowanie więcej przejaśnień. Według synoptyków nie czekają nas w ten dzień ujemne temperatury, jednak mieszkańcy województw: wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego oraz łódzkiego mogą się spodziewać przelotnych opadów śniegu. Na pozostałym obszarze kraju przejściowe zachmurzenie, z możliwymi przejaśnieniami.

Ponownie możemy się spodziewać sporych rozpiętości temperatur. Wyraźnie widoczna będzie granica pomiędzy wpływem niżu znad Europy i wyżu znad Rosji. Najchłodniej na Mazurach i na Podlasiu, gdzie słupek rtęci zatrzyma się na zerze. Najcieplej na Dolnym Śląsku, gdzie termometry pokażą 9 stopni Celsjusza.

Środa (9 grudnia)

Środa to kolejny dzień z wyraźnym wpływem dwóch przeciwstawnych frontów atmosferycznych. Jednocześnie nad całym krajem, za wyjątkiem województw: pomorskiego, warmińsko-mazurskiego i podlaskiego, będzie częściowo słonecznie. W trzech wymienionych województwach należy się spodziewać przejściowego zachmurzenia.

Najchłodniej na Mazurach i Podlasiu, gdzie temperatura utrzyma się na poziomie zera stopni. Najcieplej we Wrocławiu, gdzie termometry wskażą 6 stopni Celsjusza. 

Sprawdź, czym oddychasz! Jakość powietrza w polskich miejscowościach --> kliknij!

Aplikacja Weź parasol - pogoda już cię nie zaskoczy

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

Zobacz prognozę długoterminową na 45 dni

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama