Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 9:24

04:55 20:28

23:29 13:23

23°C
  • Częściowo słonecznie
  • Odczuwalna 24°C
  • Ciśnienie 1007 hPa
  • Wiatr SSE 11 km/h
19
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
46% normy
pm 10
36% normy
Jutro 25°C 15°C
Poniedziałek 22°C 13°C

Prognoza pogody na wtorek i środę. Front podzieli Polskę na pół

We wtorek Polska podzieli się na pół. Na północy kraju będą występować przelotne opady deszczu i miejscowe burze w związku z przechodzącym frontem atmosferycznym, a na południu będzie bez deszczu i ze sporą dawką słońca. W środę front przesunie się na południe kraju.

Według synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Małgorzaty Tomczuk, we wtorek przez Polskę (z północy w głąb kraju) będzie przechodził front atmosferyczny. - Słabe opady deszczu mogą rano wystąpić na Wybrzeżu i Pomorzu - podkreśliła Tomczuk.

- Będą to słabe przelotne opady, podczas których przybędzie chmur. Do południa front powinien się rozciągnąć od Mazur, Suwalszczyznę przez Kujawy po Wielkopolskę i ziemię lubuską - podała.

Poinformowała, że we wtorek po południu może wystąpić więcej przelotnych opadów deszczu. - Mogą wystąpić również burze, które są najbardziej prawdopodobne na północnym wschodzie, czyli Mazury, Podlasie, północne Mazowsze i Kujawy - zaznaczyła.

Reklama

Według prognoz podczas burz mogą wystąpić opady do 22 mm deszczu, z porywami wiatru do 60-65 km/h. Burzom mogą towarzyszyć słabe opady gradu.

Na północy przelotny deszcz, na południu - słońce

- Deszcz i burze nie dotrą na południe kraju. We wtorek Polska podzieli się na pół. Na północy kraju będą występować przelotne opady deszczu i miejscowe burze w związku z przechodzącym frontem atmosferycznym, a na południu będzie bez deszczu i ze sporą dawką słońca - powiedziała.

We wtorek najchłodniej będzie na Wybrzeżu 17-18 st. C., nad Zatoką Gdańską do 20 st. C., na Pomorzu 21-22 st. C., w centrum od 23-25 st. C., a najcieplej będzie na południu - na Dolnym Śląsku do 26 st. Celsjusza.

Prognoza na środę

W nocy zachmurzenie będzie małe i umiarkowane. W pasie od Dolnego Śląska, przez łódzkie i Mazowsze, po Podlasie możliwe przelotne opady deszczu, a początkowo na północnym wschodzie zanikające burze.

Temperatura minimalna od 6 st. na Suwalszczyźnie i północnej Wielkopolsce, około 12 st. w centrum, do 14 st. na południowym zachodzie i Helu.

Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych.

W środę front atmosferyczny przesunie się na południe. Na północy kraju zachmurzenie będzie małe i umiarkowane. Po południu natomiast na południowym wschodzie oraz południu Polski możliwe jest zachmurzenie duże i tam miejscami, słabe, przelotne opady deszczu.

Termometry wskażą maksymalnie od 22 do 25 st. Nieco chłodniej będzie nad samym morzem, od 18 do 19 st.

Wiatr przeważnie słaby, wschodni i północno-wschodni.

Sprawdź, czym oddychasz! Jakość powietrza w polskich miejscowościach --> kliknij!

Aplikacja Weź parasol - pogoda już cię nie zaskoczy

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

Zobacz prognozę długoterminową na 45 dni

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL