Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 13:05

07:16 15:30

12:34 19:36

3°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna 2°C
  • Ciśnienie 1029 hPa
  • Wiatr WSW 9 km/h
61
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Umiarkowana
pm 2.5
166% normy
pm 10
109% normy
Jutro 2°C -4°C
Wtorek 1°C -6°C

Prognoza pogody na weekend. Na południu kraju burze z gradem

Ciepło, miejscami wręcz upalnie - taki będzie ostatni weekend lipca. Termometry wskażą niemal 30 st. IMGW ostrzega jednak przed burzami z gradem. Oto szczegóły.

SOBOTA

W sobotę w kraju zachmurzenie umiarkowane, okresami na południu i wschodzie wzrastające do dużego i tam przelotne opady deszczu, a na południu także burze.

Jak ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, burze z gradem i opadami deszczu do 30 mm mogą pojawić się na południu województw małopolskiego i podkarpackiego w powiatach: tatrzańskim, nowosądeckim, gorlickim, jasielskim, krośnieńskim, sanockim, leskim i bieszczadzkim. Ostrzeżenie obowiązuje od soboty 25 lipca rano do północy w niedzielę 26 lipca. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h.

Reklama

Temperatura maksymalna od 23 st. na północy, około 25 st. w centrum, do 29 st. na południu; chłodniej nad morzem, w rejonie Zalewu Wiślanego i w rejonach podgórskich od 19 do 22 st.

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Na krańcach południowych i zachodnich słabe opady deszczu. Lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 400 metrów. Temperatura minimalna od 10 st. na północnym wschodzie do 17 st. miejscami na zachodzie i południu. Wiatr słaby i umiarkowany, przeważnie południowo-wschodni.

NIEDZIELA

W niedzielę zachmurzenie umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu oraz burzami, lokalnie z gradem; bez opadów tylko na północnym wschodzie. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 30 mm, lokalnie na Pomorzu i Kujawach do 40 mm. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych. W czasie burz porywy wiatru do 80 km/h.

Temperatura maksymalna od 26 do 29 st.; chłodniej nad morzem i w kotlinach górskich od 20 do 25 st. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych. W czasie burz porywy wiatru do 80 km/h.

Zobacz prognozę długoterminową na 45 dniPAP/INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy