Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 20:06

07:08 17:33

17:33 05:22

10°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna 8°C
  • Ciśnienie 1021 hPa
  • Wiatr SE 11 km/h
42
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
101% normy
pm 10
77% normy
Jutro 18°C 12°C
Czwartek 18°C 7°C

Prognoza pogody na weekend: Korzystajmy z ostatnich chwil lata!

Pogoda sprawi nam w weekend miłą niespodziankę. Słoneczne, niemalże bezchmurne niebo i nawet 25 stopni Celsjusza na termometrze nie pozwolą nam siedzieć w domu. Polecamy wypoczynek na świeżym powietrzu!

Europę środkowo-północną obejmuje wyż znad Łotwy. Basen Morza Śródziemnego, krańce zachodnie i północne kontynentu są w zasięgu niżów. Polska jest w zasięgu wyżu z centrum nad Łotwą, na południu zaznacza się strefa zanikającego frontu atmosferycznego. Z północnego wschodu napływa dość chłodne powietrze polarnomorskie, tylko krańce południowe są w zasięgu cieplejszej i bardziej wilgotnej masy powietrza.

Dzisiaj słonecznie i ciepło - od 21 do 23 stopni Celsjusza. Na południu Polski może jednak pojawić się chwilowe zachmurzenie. Wiatr słaby, nad morzem umiarkowany i dość silny, na południu i na wybrzeżu okresami porywisty, wschodni. W nocy z czwartku na piątek może pojawić się mgła ograniczająca widzialność do 200 m.

Reklama

W piątek podobnie - ciepło, z umiarkowanym zachmurzeniem. Na termometrach pojawią się nawet 24 stopnie Celsjusza! Wiatr słaby, wschodni i południowo-wschodni.

W sobotę - mimo nieco większego zachmurzenia - zrobi się naprawdę ciepło - do 25 stopni Celsjusza. Podobnie jak w poprzednich dniach, nie pojawi się deszcz, ale będzie wietrznie.

Niedziela pod względem temperatury nie rozczaruje. Mieszkańcom Pomorza Zachodniego weekendowe plany może pokrzyżować burza. Na pozostałym obszarze kraju umiarkowane zachmurzenie.

W przyszłym tygodniu spodziewajmy się pogorszenia pogody - nadal będzie ciepło, ale w wielu rejonach kraju pojawią się opady deszczu i gwałtowne burze.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje