Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 1:38

05:03 20:20

01:16 18:55

14°C
  • Mgła
  • Odczuwalna 15°C
  • Ciśnienie 1014 hPa
  • Wiatr N 0 km/h
20
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
48% normy
pm 10
36% normy
Jutro 16°C 12°C
Sobota 23°C 14°C

Prognoza pogody na weekend. Kiedy zmiana?

Przelotne opady i niezbyt wysokie temperatury - niestety taka pogoda prognozowana jest na najbliższy weekend. W piątek przewidywane są też lokalne burze. Zauważalnie cieplej będzie dopiero do czwartku.

Jak poinformowała synoptyk IMGW Ewa Łapińska, piątek ma być jeszcze bardziej pochmurny niż czwartek.

- Rano gdzieniegdzie, w centrum i na wschodzie, będzie pogodnie, ale tak naprawdę już od g. 12-13 będzie chmurzyło się w całym kraju. Znowu miejscami będą przelotne opady deszczu oraz lokalne burze - powiedziała Łapińska.

Jak podkreśliła, burze mogą zdarzyć się praktycznie na całym terytorium kraju. Podobnie jak dzień wcześniej nie będą one jednak gwałtowne. - Będzie przeważała pogoda pochmurna z lokalnymi opadami deszczu, gdzieniegdzie zagrzmi - tłumaczyła synoptyk.

Reklama

Najwięcej takich zjawisk będzie na północy, północnym wschodzie oraz w centrum, najmniej - na Śląsku, w Małopolsce oraz na południu Mazowsza.

Temperatura wyniesie ok. 12-14 stopni Celsjusza nad morzem oraz 14-15 stopni w centrum. Najcieplej po raz kolejny będzie na południowym wschodzie, czyli na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu, gdzie termometry pokażą 19-20 stopni.

Prognoza na sobotę

W sobotę padać nie powinno tylko w woj. zachodniopomorskim. Na pozostałym obszarze kraju będzie częściowo słonecznie, ale przewidywane są przelotne opady.

Temperatura będzie się wahać od 12 do 18 stopni Celsjusza. Najzimniej będzie w Gdańsku - tylko 12 stopni, a najcieplej w Poznaniu - 18.

Jaka pogoda w niedzielę?

W niedzielę strefa opadów przesunie się bardziej na południe. Nie powinno już padać w północno-zachodniej Polsce. Wszędzie prognozowana jest częściowo słoneczna pogoda.

Temperatura nie ulegnie większej zmianie. Nadal najzimniej będzie w Gdańsku - 13 stopni, a najcieplej w Poznaniu i Szczecinie - 18 stopni.

Kiedy zmiana pogody?

W poniedziałek strefa opadów nadal będzie przesuwać się na południe. Przelotne opady powinny występować jedynie na południowo-wschodnim skrawku Polski.

Słupki rtęci nie powędrują o wiele wyżej niż w weekend - prognozy przewidują temperaturę od 14 do 19 stopni Celsjusza.

Dopiero od czwartku zrobi się zauważalnie cieplej. W całym kraju temperatura wzrośnie powyżej 20. kreski. Wtedy jednak znów wrócą przelotne opady. 

Sprawdź, czym oddychasz! Jakość powietrza w polskich miejscowościach --> kliknij!

Aplikacja Weź parasol - pogoda już cię nie zaskoczy

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

Zobacz prognozę długoterminową na 45 dni

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy