Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 11:39

06:24 18:32

19:39 08:50

14°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna 12°C
  • Ciśnienie 1015 hPa
  • Wiatr WSW 18 km/h
34
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
81% normy
pm 10
61% normy
Jutro 15°C 11°C
Sobota 18°C 11°C

​Prognoza pogody na weekend. Dobre wieści dla urlopowiczów

Najbliższy weekend zapowiada się słonecznie i bezdeszczowo. W piątek deszcz lekko postraszy urlopowiczów wypoczywających nad Bałtykiem i na Mazurach, jednak już w sobotę i niedzielę pogoda się poprawi. Niestety, w poniedziałek czeka nas kolejne załamanie aury.

W piątek, ostatniego dnia lipca, temperatury od 18 stopni w woj. warmińsko-mazurskim do 26 na Podkarpaciu, Dolnym Śląsku i w Małopolsce. Im bardziej na północ, tym temperatury coraz niższe.

Dla wypoczywających nad Bałtykiem i na Mazurach nie będzie to raczej udany dzień. Termometry na północy pokażą bowiem najniższe temperatury w kraju - 18-20 stopni. Najwyższe temperatury w tym regionie będą dotyczyły Pomorza Zachodniego (23 stopnie).

W trzech województwach - pomorskim, warmińsko-mazurskim i podlaskim - spodziewane są także opady deszczu.

Sobota

W sobotę 1 sierpnia pogoda znacząco się poprawi. Pierwsza dobra wiadomość jest taka, że nie będzie już padać. Możliwe przelotne opady deszczu jedynie na Podlasiu.

Reklama

Wzrosną również temperatury, choć nadal termometry na północy będą wskazywały najniższe wartości.

Na Pomorzu - 21 stopni, na Warmii i Mazurach - 23, na Podlasiu - 22. Najładniejsza pogoda na północy znów dotyczy Pomorza Zachodniego - tam aż 27 stopni.

W pozostałych rejonach Polski słonecznie i bezdeszczowo - od 23-24 stopni na wschodzie, po 26-27 na zachodzie. Dopisze również pogoda w Tatrach - termometry pokażą tam 25 stopni.

Niedziela

Pogoda w niedzielę (2 sierpnia) dopisze jeszcze bardziej. W całym kraju słonecznie i bezdeszczowo. Wzrosną również temperatury.

Najcieplej - aż 30 stopni Celsjusza w dwóch województwach - lubuskim i wielkopolskim. Reszta kraju nie będzie jednak odstawać - najniższą wartością tego dnia będzie bowiem 25 stopni. Taką temperaturę pokażą termometry w kilku regionach: na Pomorzu, na Warmii i Mazurach, na Podlasiu i na Lubelszczyźnie.

Warto skorzystać z weekendowej aury, bo już w poniedziałek 3 sierpnia pogoda znacząco się pogorszy. W sporej części kraju spodziewane są wówczas opady deszczu, a także towarzyszące im burze. 

Sprawdź, czym oddychasz! Jakość powietrza w polskich miejscowościach --> kliknij!

Aplikacja Weź parasol - pogoda już cię nie zaskoczy

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

Zobacz prognozę długoterminową na 45 dni

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje