Powered byAccuWeather.com
Nie chcesz zmoknąć?
Pobierz darmową aplikację
Weź parasol

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 20:34

7:11 17:29

16:472:56

8°C
 • Zachmurzenie duże
 • Odczuwalna 9°C
 • Ciśnienie 1028 hPa
 • Wiatr W 4 km/h
 • Dla biegaczy
  8
  Znakomite

  Znakomita pogoda dla biegaczy

 • Dla reumatyków
  10
  Wyśmienite

  Warunki atmosferyczne nie stwarzają ryzyka bólu stawów

 • Dla astmatyków
  10
  Wyśmienite

  Idealna pogoda dla astmatyków

35
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
85% normy
pm 10
58% normy
Jutro 12°C 3°C
Wtorek 8°C 4°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Prognoza pogody na weekend: Ciepły styczeń

Jak informuje IMGW, nad Europą, w tym nad Polską, dominuje rozległy niż rozciągający się od Wysp Brytyjskich po wschodni Bałtyk, jedynie krańce wschodnie kontynentu są pod wpływem wyżu. Z zachodu na wschód kraju przemieszcza się układ frontów atmosferycznych, za którym napływa nieco cieplejsze powietrze polarne morskie.

W piątek przeważać będzie zachmurzenie duże. Miejscami słabe, na północnym wschodzie i na obszarach podgórskich Karpat początkowo deszczu ze śniegiem, a wysoko w górach opady śniegu. Temperatura maksymalna od 6 st. C miejscami na północnym wschodzie do 9 st. C lokalnie na południowym zachodzie i w Małopolsce. Wiatr umiarkowany, nad morzem dość silny, w całym kraju porywisty, południowo-zachodni. Wiatr w porywach do 60 km/h, nad morzem do 70 km/h, a wysoko w górach do 100 km/h.

Reklama

W sobotę zachmurzenie umiarkowane i duże. Gdzieniegdzie, zwłaszcza na krańcach północnych i południowo-wschodnich  słabe opady deszczu. Rano miejscami, zwłaszcza na Pomorzu wschodnim mgły, ograniczające widzialność do 500 m. Temperatura maksymalna od 5 st. C lokalnie na krańcach północno-wschodnich, nad morzem oraz w rejonach podgórskich Karpat do 7 st. C, 10 st. C na pozostałym obszarze. Wiatr na przeważającym obszarze słaby zmienny, jedynie nad morzem umiarkowany, południowo-zachodni.

W niedzielę, poza krańcami północnymi, zachmurzenie duże z przelotnymi opadami, temperatura maksymalna od 2 st. C na północy kraju do 6 st. C, 7 st. C w Małopolsce i na Podkarpaciu. Od poniedziałku temperatura zacznie spadać, ale mrozy pojawią się dopiero w drugiej połowie stycznia.


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy