Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Jutro 23:56

06:32 18:20

17:46 02:09

12°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna 11°C
  • Ciśnienie 1013 hPa
  • Wiatr E 11 km/h
19
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
45% normy
pm 10
30% normy
Jutro 18°C 11°C
Środa 17°C 10°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Prognoza pogody na weekend: Ciepły styczeń

Jak informuje IMGW, nad Europą, w tym nad Polską, dominuje rozległy niż rozciągający się od Wysp Brytyjskich po wschodni Bałtyk, jedynie krańce wschodnie kontynentu są pod wpływem wyżu. Z zachodu na wschód kraju przemieszcza się układ frontów atmosferycznych, za którym napływa nieco cieplejsze powietrze polarne morskie.

W piątek przeważać będzie zachmurzenie duże. Miejscami słabe, na północnym wschodzie i na obszarach podgórskich Karpat początkowo deszczu ze śniegiem, a wysoko w górach opady śniegu. Temperatura maksymalna od 6 st. C miejscami na północnym wschodzie do 9 st. C lokalnie na południowym zachodzie i w Małopolsce. Wiatr umiarkowany, nad morzem dość silny, w całym kraju porywisty, południowo-zachodni. Wiatr w porywach do 60 km/h, nad morzem do 70 km/h, a wysoko w górach do 100 km/h.

Reklama

W sobotę zachmurzenie umiarkowane i duże. Gdzieniegdzie, zwłaszcza na krańcach północnych i południowo-wschodnich  słabe opady deszczu. Rano miejscami, zwłaszcza na Pomorzu wschodnim mgły, ograniczające widzialność do 500 m. Temperatura maksymalna od 5 st. C lokalnie na krańcach północno-wschodnich, nad morzem oraz w rejonach podgórskich Karpat do 7 st. C, 10 st. C na pozostałym obszarze. Wiatr na przeważającym obszarze słaby zmienny, jedynie nad morzem umiarkowany, południowo-zachodni.

W niedzielę, poza krańcami północnymi, zachmurzenie duże z przelotnymi opadami, temperatura maksymalna od 2 st. C na północy kraju do 6 st. C, 7 st. C w Małopolsce i na Podkarpaciu. Od poniedziałku temperatura zacznie spadać, ale mrozy pojawią się dopiero w drugiej połowie stycznia.


PAP/INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne