Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 1:13

06:34 18:17

18:05 03:20

12°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna 10°C
  • Ciśnienie 1013 hPa
  • Wiatr E 13 km/h
21
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
51% normy
pm 10
34% normy
Jutro 17°C 10°C
Czwartek 15°C 10°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Prognoza pogody na weekend: Burze z piorunami i upały

Weekendowa aura nie będzie sprzyjać spacerom w promieniach słońca i biwakowaniu pod gołym niebem. Co prawda, termometry wskażą nawet 30 stopni Celsjusza, ale będą to zaledwie chwilowe przejaśnienia i krótki odpoczynek od burz i deszczu.

W piątek burzowo i deszczowo niemalże w całym kraju. Pogodnie jedynie na terenie województwa zachodniopomorskiego. Najcieplej na Podkarpaciu (29 stopni Celsjusza), najniższe temperatury na Pomorzu (20 stopni). Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega w piątek przez możliwością wystąpienia burz z gradem w województwach: śląskim, małopolskim, świętokrzyskim i podkarpackim.

W czasie burz porywy wiatru mogą sięgać do 80 km/h, a opady mogą sięgnąć do 40 mm. Lokalnie możliwy grad. 

Reklama

Z kolei dla województwa pomorskiego IMGW wydał ostrzeżenie przed intensywnymi opadami deszczu. Prognozowana suma opadów do tego terenu to 30 mm. Dla województw podkarpackiego i lubelskiego do piątkowego wieczora obowiązuje ostrzeżenie drugiego stopnia o możliwości wystąpienia upałów. 

W sobotę przejaśni się w centralnej i północnej części Polski. Reszta kraju może jedynie liczyć na chwilowe przejaśnienia - na tym obszarze także silne burze i deszcz. temperatury od 21 stopni Celsjusza na Pomorzu, do 29. stopni w województwach: małopolskim, śląskim, dolnośląskim i opolskim. 

W niedzielę powrót brzydkiej pogody w całym kraju. Zachmurzenie umiarkowane, burze z piorunami i opady deszczu w każdym zakątku Polski. Najcieplej na południu - 30 stopni Celsjusza na Śląsku i w Małopolsce. Najniższe temperatury w województwach: pomorskim i zachodniopomorskim (23 stopnie). 

Są dobre wieści! Poniedziałek zapowiada się pogodnie i bez opadów deszczu. Będzie jednak nieco zimniej - od 22 stopni Celsjusza na Pomorzu do 27 stopni na krańcach wschodnich. 


INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne