Powered byAccuWeather.com
Nie chcesz zmoknąć?
Pobierz darmową aplikację
Weź parasol

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 13:02

4:15 21:01

1:371:00

31°C
 • Słonecznie
 • Odczuwalna 32°C
 • Ciśnienie 1010 hPa
 • Wiatr SW 18 km/h
 • Dla biegaczy
  8
  Znakomite

  Znakomita pogoda dla biegaczy

 • Dla reumatyków
  5
  Średnie

  Warunki atmosferyczne stwarzają średnie ryzyko bólu stawów

 • Dla astmatyków
  8
  Dobre

  Dobre warunki dla astmatyków

Warunki pogodowe powodują umiarkowaną aktywność komarów
38
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
92% normy
pm 10
61% normy
Jutro 20°C 10°C
Sobota 18°C 11°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Prognoza pogody na weekend: Burze z piorunami i upały

Weekendowa aura nie będzie sprzyjać spacerom w promieniach słońca i biwakowaniu pod gołym niebem. Co prawda, termometry wskażą nawet 30 stopni Celsjusza, ale będą to zaledwie chwilowe przejaśnienia i krótki odpoczynek od burz i deszczu.

W piątek burzowo i deszczowo niemalże w całym kraju. Pogodnie jedynie na terenie województwa zachodniopomorskiego. Najcieplej na Podkarpaciu (29 stopni Celsjusza), najniższe temperatury na Pomorzu (20 stopni). Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega w piątek przez możliwością wystąpienia burz z gradem w województwach: śląskim, małopolskim, świętokrzyskim i podkarpackim.

W czasie burz porywy wiatru mogą sięgać do 80 km/h, a opady mogą sięgnąć do 40 mm. Lokalnie możliwy grad. 

Reklama

Z kolei dla województwa pomorskiego IMGW wydał ostrzeżenie przed intensywnymi opadami deszczu. Prognozowana suma opadów do tego terenu to 30 mm. Dla województw podkarpackiego i lubelskiego do piątkowego wieczora obowiązuje ostrzeżenie drugiego stopnia o możliwości wystąpienia upałów. 

W sobotę przejaśni się w centralnej i północnej części Polski. Reszta kraju może jedynie liczyć na chwilowe przejaśnienia - na tym obszarze także silne burze i deszcz. temperatury od 21 stopni Celsjusza na Pomorzu, do 29. stopni w województwach: małopolskim, śląskim, dolnośląskim i opolskim. 

W niedzielę powrót brzydkiej pogody w całym kraju. Zachmurzenie umiarkowane, burze z piorunami i opady deszczu w każdym zakątku Polski. Najcieplej na południu - 30 stopni Celsjusza na Śląsku i w Małopolsce. Najniższe temperatury w województwach: pomorskim i zachodniopomorskim (23 stopnie). 

Są dobre wieści! Poniedziałek zapowiada się pogodnie i bez opadów deszczu. Będzie jednak nieco zimniej - od 22 stopni Celsjusza na Pomorzu do 27 stopni na krańcach wschodnich. 


Reklama

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama