Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 19:57

05:28 19:41

14:46 04:27

5°C
  • Częściowo słonecznie
  • Odczuwalna 4°C
  • Ciśnienie 1004 hPa
  • Wiatr S 9 km/h
19
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
45% normy
pm 10
26% normy
Jutro 9°C 1°C
Niedziela 7°C 1°C

Prognoza pogody na weekend. Będzie ocieplenie, ale nie wszędzie

Weekend w kraju przynosi delikatne ocieplenie, a chłód utrzyma się na południu i krańcach wschodnich. Warunki do jazdy na nartach nie będą najgorsze, choć będzie wiało i sypało śniegiem, więc warto zabrać gogle i dobrze się ubrać - powiedział synoptyk IMGW Mateusz Barczyk.

Sobota i niedziela przyniosą delikatne ocieplenie zwłaszcza na północy i zachodzie kraju. Pogoda będzie zmienna - po rozpogodzeniach padać będzie śnieg i na odwrót. - Chłód utrzyma się w weekend na krańcach wschodnich i na południu kraju - wyjaśnił Barczyk. W sobotę warunki, szczególnie na południu, mogą być - jak ocenił synoptyk - dość uprzykrzające.

Jak tłumaczył, śnieg będzie padać przelotnie, ale będzie mu towarzyszył umiarkowany i porywisty wiatr. - Miejscami w górach może być trochę mniej komfortowo - zauważył Barczyk. Im bardziej na wschód - dodał - tym wiatr będzie silniejszy, a im bardziej na zachód, tym porywy będą słabsze.

Reklama

Mróz w regionach podgórskich utrzyma się także w nocy z soboty na niedzielę. - Temperatura może tam spadać nadal poniżej -10 stopni C. Lokalnie może sięgać -15, -17 stopni C - wskazał synoptyk.

Warunki do jazdy na nartach? "Nie będą najgorsze"

W niedzielę śnieg nadal popada w górach, ale więcej będzie go na Podlasiu i Warmii i Mazurach. W całym kraju będzie umiarkowany, porywisty wiatr, w górach nieco słabszy. Możliwe zawieje i zamiecie śnieżne, zwłaszcza na wschodzie.

Na północy ma być zaś dość ciepło. Jak mówił Barczyk, temperatura sięgać będzie od -2 do 2 stopni C. Południowa Polska będzie jednak w zasięgu mroźnej zimy. W górach temperatura będzie poniżej -10 stopni C, na terenach wyżynnych - ok. -5 stopni C.

W związku z otwarciem stoków, synoptyk ocenił też warunki do jazdy na nartach. Jak zaznaczył, nie będą one najgorsze, choć wiatr będzie porywisty, będzie padać śnieg. - Warto mieć gogle, dobrze się ubrać i cieszyć się tym, ze jest zima, i korzystać ze stoku - powiedział. 

Sprawdź, czym oddychasz! Jakość powietrza w polskich miejscowościach --> kliknij!

Aplikacja Weź parasol - pogoda już cię nie zaskoczy

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

Zobacz prognozę długoterminową na 45 dni

PAP
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy