Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 2:43

04:24 20:57

13:21 00:30

13°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna 12°C
  • Ciśnienie 1018 hPa
  • Wiatr W 9 km/h
5
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
12% normy
pm 10
10% normy
Jutro 21°C 12°C
Sobota 22°C 12°C

Prognoza pogody na weekend. Będzie chłodno, wietrznie i pojawią się burze

Pogodę już od piątku kształtować będą niże i wędrujące z zachodu na wschód fronty atmosferyczne. Będzie chłodno, deszczowo i wietrznie, wystąpią również burze - informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. W sobotę Polska znajdzie pod wpływem niżu znad Finlandii - w chłodnym powietrzu polarnym morskim z domieszką powietrza arktycznego, co z kolei oznacza możliwe przymrozki. Niedzieli towarzyszyć będą z kolei przelotne opady deszczu, a miejscami burze.

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, Europa północno-zachodnia będzie pod wpływem wyżu z centrum nad północno-wschodnim Atlantykiem. Na pozostałym obszarze pogodę kształtować będą niże z ośrodkami nad Skandynawią, Bałkanami oraz Włochami wraz z układami frontów atmosferycznych. 

Polska będzie w zasięgu niżu znad Skandynawii, z północnego zachodu napływać będzie chłodna, polarna morska, masa powietrza. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 996 hPa i będzie rosło.

Prognoza pogody na sobotę

W sobotę czeka nas zachmurzenie umiarkowane i duże. W większości kraju pojawią się przelotne opady deszczu. Wysoko w górach - opady deszczu ze śniegiem lub śniegu. Lokalnie mogą wystąpić także burze. Prognozowana wysokość opadów sięgnie do 15 mm. Temperatura maksymalna wyniesie zaś od 11 do 12 stopni Celsjusza na północy, do 16-17 st. C. na południu i 18 st. C. na krańcach południowo-wschodnich.

Wiatr będzie umiarkowany, miejscami dość silny. Nad morzem jego prędkość osiągnie do 80 km/h, zaś w głębi kraju do 70 km/h,. W czasie burz porywy wiatru sięgną do 75 km/h. W Sudetach wiatr w porywach może osiągnąć nawet 100 km/h, a w Tatrach do 70 km/h.

Reklama

W nocy czeka nas z kolei zachmurzenie duże z rozpogodzeniami. Przelotne opady deszczu, pojawią sie głównie na północy kraju. W nocy temperatura minimalna wyniesie od 5 do 8 st. C., nad morzem około 10 stopni st. C., z kolei w rejonach podgórskich 2-3 stopnie powyżej zera. Nad ranem lokalnie, przy gruncie słupki rtęci mogą wskazać nawet -2 st. C. Wiatr w większości kraju będzie słaby. Wyjątkiem okażą się regiony nadmorskie.

Prognoza pogody na niedzielę

W niedzielę z kolei czeka nas zachmurzenie umiarkowane, a lokalnie duże. Pojawią się także przelotne opady deszczu. Lokalnie wystąpią burze, z wyjątkiem regionów południowo-wschodnich. 

Prognozowana wysokość opadów sięgnie do 15 mm, a na północy kraju do 20 mm. Temperatura maksymalna wyniesieni od 12 do 14 st. C. na północy, do 18 st. C. na południu i 21 st. C. na krańcach południowo-wschodnich. Wiatr będzie na ogół słaby, zmienny, z przewagą kierunków zachodnich.

PAP
Dowiedz się więcej na temat: pogoda | prognoza pogody | IMGW

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy