Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 22:10

05:00 20:23

00:38 16:53

18°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna 17°C
  • Ciśnienie 1014 hPa
  • Wiatr S 9 km/h
16
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
39% normy
pm 10
30% normy
Jutro 21°C 14°C
Czwartek 21°C 15°C

Prognoza pogody na weekend: Będzie chłodno, ale słonecznie

Do końca tygodnia możemy się spodziewać deszczu, a nawet śniegu z deszczem, ale już w weekend pogoda się poprawi. Mimo dość niskich, ale typowych o tej porze temperatur (6-11 stopni Celsjusza), będziemy mogli skorzystać z uroków jesiennego słońca.

Jak informuje IMGW, Skandynawia oraz Europa zachodnia znajdują się w zasięgu wyżów. Na pozostałym obszarze pogodę kształtują niże z układami frontów atmosferycznych. Polska znajduje się w zasięgu niżu z rejonu Słowacji, w strefie układu frontów atmosferycznych. Napływa chłodne powietrze polarno-morskie.

Dziś deszczowo i pochmurnie. Temperatura wahać się będzie między 8 a 13 stopniami Celsjusza. Wiatr w południowo-zachodniej połowie kraju umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 60 km/h, zachodni i północno-zachodni. Na pozostałym obszarze kraju wiatr słaby, wzmagający się do umiarkowanego i dość silnego, w porywach do 60 km/h, południowo-wschodni skręcający na wschodni i północno-wschodni.

Reklama

Czwartek podobny, jednak w woj. mazowieckim, łódzkim i lubelskim może popadać śnieg. Słupek rtęci pokaże od 3 stopni Celsjusza na Podlasiu do 12 na Pomorzu Zachodnim. Wiatr na wybrzeżu umiarkowany, początkowo porywisty, północno-wschodni skręcający na południowo-wschodni. Na pozostałym obszarze kraju wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 65 km/h, północno-wschodni i wschodni. Wysoko w górach wiatr dość silny i silny, w porywach do 80 km/h, północno-wschodni.

W piątek pogoda nieznacznie się poprawi, jednak będzie dosyć chłodno. Najcieplej będzie nadal na Pomorzu Zachodnim - termometry pokażą tam "aż" 9 stopni Celsjusza. Na Podkarpaciu i w Małopolsce przewiduje się opady deszczu.

Sobota przyniesie zmianę pogody. Będzie co prawda tylko nieznacznie cieplej, ale już bez opadów. Najchłodniej - bo tylko 5 stopni Celsjusza - na Podlasiu, najcieplej - na Dolnym Śląsku - do 11.

Niedziela słoneczna i nieco cieplejsza - do 12 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Warto to wykorzystać, bo zgodnie z prognozami meteorologów, w przyszłym tygodniu powrócą obfite opady deszczu.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje