Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 14:12

07:22 15:27

04:03 15:03

2°C
  • Lekkie opady śniegu
  • Odczuwalna -1°C
  • Ciśnienie 999 hPa
  • Wiatr S 15 km/h
28
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
68% normy
pm 10
46% normy
Jutro 6°C -2°C
Piątek 1°C -2°C

Prognoza pogody na weekend 23-24 października

​Silny wiatr, który w czwartek i piątek spowodował dużo strat, w sobotę wyraźnie osłabnie. Niestety pierwszy dzień weekendu będzie deszczowy - przelotne opady spodziewane są w niemal całej Polsce. Niedziela będzie już pogodna - popada tylko na południu kraju. Sprawdź pogodę na weekend.

W nocy z piątku na sobotę wiatr osłabnie. Ostrzeżenie przed silnym wiatrem, już pierwszego stopnia, będzie prawdopodobnie obowiązywało jeszcze na Wybrzeżu - w porywach może osiągać do 80 km/h, w głębi lądu już poniżej 70 km/h. Wysoko w górach, prędkość wiatru spadnie ze 120 do 100 km/h.

W całym kraju spodziewane są przelotne opady deszczu. Najwięcej popada na północy, gdzie na metr kwadratowy może spaść do 10 litrów. W terenach podgórskich możliwe opady deszczu ze śniegiem, a w wysokich partiach gór śniegu. 

W nocy temperatura spadnie do 3 stopni na północnym wschodzie, 5 na zachodzie i 7 stopni na Wybrzeżu. W terenach podgórskich termometry wskażą między zerem a 3 stopniami na plusie. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny. 

Reklama

W sobotę deszcz

W sobotę zachmurzenie umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu, w rejonach podgórskich i w górach deszczu ze śniegiem i śniegu. Na północy kraju możliwe burze. 

Pogoda na Interii sprawdza się! Teraz także w aplikacji. Zainstaluj na Androidzie i nie daj się zaskoczyć pogodzie »

Temperatura maksymalna od 6 st. C do 11 st. C, w rejonach podgórskich Karpat około 5 st. C. 

Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, na wybrzeżu silny, od 35 km/h do 45 km/h, porywisty, zachodni i północno-zachodni. Na wybrzeżu porywy wiatru do 75 km/h, w górach do 90 km/h.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1003 hPa i będzie wzrastać.

W niedzielę poprawa pogody

Druga połowa weekendu będzie zdecydowanie ładniejsza. Od południa kraju w kierunku północnym niebo będzie się nie tylko przejaśniać, ale również rozpogadzać. Jeśli pokropi, to tylko na Podkarpaciu - informuje portal twojapogoda.pl.

Ta aplikacja mówi, kiedy spadnie deszcz - co do minuty! Wypróbuj nową aplikację Pogoda Interia! Zainstaluj z Google Play »

Temperatura bez większych zmian. Od 8 stopni na wschodzie przez 9-11 stopni na większym obszarze, do 12 stopni na południowym zachodzie. Wiatr wreszcie będzie słaby, bez porywów, a ciśnienie ustabilizuje się na wysokim poziomie, powyżej 1030 hPa.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: pogoda na weekend | prognoza pogody

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne