Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 11:50

07:21 15:27

02:39 14:47

1°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna -4°C
  • Ciśnienie 998 hPa
  • Wiatr SW 17 km/h
16
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
38% normy
pm 10
23% normy
Jutro 4°C 3°C
Czwartek 5°C -2°C

Prognoza pogody na weekend

Sobota upłynie pod znakiem upałów i gwałtownych burz, lokalnie z gradem. Termometry na południu i w centrum kraju wskażą nawet 33 stopnie Celsjusza. W niedzielę nastąpi zmiana aury - pogoda uspokoi się, ale znacząco spadną także temperatury.

Europa zachodnia i częściowo wschodnia znajduje się pod wpływem wyżów. W pozostałych regionach pogodę kształtują niże. Polska znajduje się w zasięgu niżu z rejonu Danii, w strefie oddziaływania układu frontów atmosferycznych. Przeważający obszar kraju znajduje się w upalnym powietrzu zwrotnikowym, ale stopniowo od zachodu, za chłodnym frontem atmosferycznym zacznie napływać chłodniejsze powietrze polarno-morskie.

Ciśnienie w południe w Warszawie wyniesie 994 hPa i będzie spadać.

W sobotę zachmurzenie małe i umiarkowane z przejaśnieniami. Z zachodu na wschód będzie przemieszczać się strefa przelotnych opadów deszczu. W całej Polsce wystąpią także burze, lokalnie z gradem.

Reklama

Prognozowana wysokość opadów burzowych do 50 mm. Bez opadów jedynie na północnym wschodzie.

Temperatura maksymalna od 25 stopni Celsjusza na Pomorzu, 26 st. w Wielkopolsce, 27 stopni w woj. zachodniopomorskim i kujawsko-pomorskim, 28 w woj. lubuskim, 29 st. na Warmii i Mazurach, 30 stopni na Podlasiu, 31 na Dolnym Śląsku, Opolszczyźnie i na Śląsku, 32 st. C. na Lubelszczyźnie, do nawet 33 stopni na Podkarpaciu, w Małopolsce, w woj. świętokrzyskim, łódzkim i na Mazowszu.

Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych. Podczas burz wiatr silny, w porywach do 100 km/h.

W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie umiarkowane i duże. Okresami przelotne opady deszczu, a we wschodniej połowie kraju oraz na Opolszczyźnie i Górnym Śląsku przelotne opady deszczu i burze, miejscami z gradem.

Prognozowana wysokość opadów burzowych do 30 mm, a w Karpatach do 40 mm.

Temperatura minimalna od 13-15 st. na przeważającym obszarze kraju do 16-18 st. na południowym wschodzie. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 60 km/h, na wybrzeżu do 70 km/h, z kierunków południowych, skręcający na kierunki zachodnie. W czasie burz wiatr w porywach do 100 km/h.

W niedzielę pogoda uspokoi się, nigdzie nie powinno już padać ani grzmieć. Zachmurzenie będzie umiarkowane z większymi przejaśnieniami.

Ochłodzi się. Temperatura maksymalna od 19 stopni na Pomorzu i Warmii i Mazurach, 21 st. na Podlasiu, w woj. zachodniopomorskim, kujawsko-pomorskim, lubuskim, w Wielkopolsce i na Mazowszu, 22 stopnie w woj. lubuskim, łódzkim, świętokrzyskim, na Śląsku i Lubelszczyźnie, do 23 st. C. na Dolnym Śląsku, Opolszczyźnie, w Małopolsce i na Podkarpaciu.

Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu umiarkowany i dość silny, w porywach do 70 km/h, z kierunków zachodnich.

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne