Powered byAccuWeather.com
Nie chcesz zmoknąć?
Pobierz darmową aplikację
Weź parasol

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 9:22

4:31 20:36

1:202:24

20°C
 • Słonecznie
 • Odczuwalna 21°C
 • Ciśnienie 1021 hPa
 • Wiatr NNE 18 km/h
 • Dla biegaczy
  9
  Wyśmienite

  Wyśmienita pogoda dla biegaczy

 • Dla reumatyków
  10
  Wyśmienite

  Warunki atmosferyczne nie stwarzają ryzyka bólu stawów

 • Dla astmatyków
  10
  Wyśmienite

  Idealna pogoda dla astmatyków

36
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
86% normy
pm 10
56% normy
Jutro 25°C 14°C
Piątek 24°C 14°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Prognoza pogody na weekend

Czwartek i piątek prawie w całej Polsce będą pochmurne i deszczowe, w sobotę oprócz opadów prognozujemy także burze - zagrzmi w centrum, na południu i południowym zachodzie. Aura uspokoi się dopiero w niedzielę. Na termometrach zobaczymy od 16 do 20 stopni Celsjusza.

Nad południową Skandynawią, Morzem Bałtyckim i Islandią dominują niże i fronty atmosferyczne, pozostałe rejony kontynentu są w zasięgu rozległego wyżu znad Atlantyku. Polska południowo-wschodnia jest w obszarze podwyższonego ciśnienia w dość ciepłym polarnomorskim powietrzu, nad północno-zachodnią część kraju nasuwa się zatoka niżowa i front atmosferyczny z chłodną, polarnomorską masą powietrza.

Reklama

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 995 hPa i będzie spadać.

W czwartek w większości regionów Polski zachmurzenie duże z przelotnymi opadami deszczu, tylko na wschodzie w województwach: podkarpackim, lubelskim, świętokrzyskim i podlaskim zachmurzenie umiarkowane i jeszcze bez opadów.

Temperatura maksymalna od 17 stopni na Pomorzu, Warmii i Mazurach, w woj. kujawsko-pomorskim i w Wielkopolsce, 18 st. w woj. zachodniopomorskim i lubuskim, 19 st. C. na Mazowszu i na Śląsku, 20 stopni na Podlasiu, w woj. łódzkim, na Dolnym Śląsku, Opolszczyźnie i w Małopolsce, do 21 st. na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie i w woj. świętokrzyskim.

Wiatr na południowym wschodzie przeważnie słaby, na pozostałym obszarze umiarkowany miejscami porywisty z kierunków zachodnich i południowo-zachodnich.

W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami w centrum i na zachodzie kraju. Przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 8 do 12 st., chłodniej od 7 do 9 st. w rejonach podgórskich. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem okresowo porywisty, zachodni.

W piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. W całym kraju prognozujemy przelotne opady deszczu.

Temperatura maksymalna od 16 st. w woj. wielkopolskim, zachodniopomorskim i na Śląsku, 17 st. na Warmii i Mazurach, Pomorzu, w Wielkopolsce, w woj. lubuskim i w Małopolsce, 18 stopni na Mazowszu, w woj. łódzkim, na Dolnym Śląsku, Opolszczyźnie, w woj. świętokrzyskim, na Lubelszczyźnie i na Podkarpaciu, do 19 stopni Celsjusza na Podlasiu.

Wiatr słaby i umiarkowany północno-zachodni i zachodni.

W sobotę zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Na północy i północnym zachodzie przelotne opady deszczu, natomiast w centrum, na południu i południowym zachodzie prognozujemy burze. Spokojnie będzie tylko na wschodzie kraju.

Temperatura maksymalna od 17 stopni na Pomorzu, w woj. zachodniopomorskim, w Wielkopolsce i na Śląsku, 18 stopni na Warmii i Mazurach, w woj. kujawsko-pomorskim, lubuskim, na Dolnym Śląsku, Opolszczyźnie i w Małopolsce, 19 st. Celsjusza na Mazowszu, w woj. łódzkim, na Lubelszczyźnie i w woj. świętokrzyskim, do 20 st. na Podlasiu.

W niedzielę nigdzie nie powinno już grzmieć ani padać. Zachmurzenie w całym kraju będzie umiarkowane i duże z przejaśnieniami. Temperatura maksymalna od 17 stopni Celsjusza na Śląsku, 18 st. na Pomorzu, w woj. zachodniopomorskim, w Wielkopolsce, w woj. świętokrzyskim, na Lubelszczyźnie, na Podkarpaciu i w Małopolsce, 19 st. C. na Warmii i Mazurach, w woj. kujawsko-pomorskim, w woj. lubuskim, na Dolnym Śląsku i na Opolszczyźnie, do 20 st. C. w woj. łódzkim, na Mazowszu i na Podlasiu.

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

Reklama

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama