Powered byAccuWeather.com
Nie chcesz zmoknąć?
Pobierz darmową aplikację
Weź parasol

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 21:48

7:08 17:33

16:021:00

9°C
 • Mgła
 • Odczuwalna 9°C
 • Ciśnienie 1023 hPa
 • Wiatr W 6 km/h
 • Dla biegaczy
  10
  Idealne

  Idealna pogoda dla biegaczy

 • Dla reumatyków
  10
  Wyśmienite

  Warunki atmosferyczne nie stwarzają ryzyka bólu stawów

 • Dla astmatyków
  10
  Wyśmienite

  Idealna pogoda dla astmatyków

60
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Umiarkowana
pm 2.5
162% normy
pm 10
134% normy
Jutro 13°C 3°C
Niedziela 13°C 1°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Prognoza pogody na weekend

Czwartek i piątek prawie w całej Polsce będą pochmurne i deszczowe, w sobotę oprócz opadów prognozujemy także burze - zagrzmi w centrum, na południu i południowym zachodzie. Aura uspokoi się dopiero w niedzielę. Na termometrach zobaczymy od 16 do 20 stopni Celsjusza.

Nad południową Skandynawią, Morzem Bałtyckim i Islandią dominują niże i fronty atmosferyczne, pozostałe rejony kontynentu są w zasięgu rozległego wyżu znad Atlantyku. Polska południowo-wschodnia jest w obszarze podwyższonego ciśnienia w dość ciepłym polarnomorskim powietrzu, nad północno-zachodnią część kraju nasuwa się zatoka niżowa i front atmosferyczny z chłodną, polarnomorską masą powietrza.

Reklama

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 995 hPa i będzie spadać.

W czwartek w większości regionów Polski zachmurzenie duże z przelotnymi opadami deszczu, tylko na wschodzie w województwach: podkarpackim, lubelskim, świętokrzyskim i podlaskim zachmurzenie umiarkowane i jeszcze bez opadów.

Temperatura maksymalna od 17 stopni na Pomorzu, Warmii i Mazurach, w woj. kujawsko-pomorskim i w Wielkopolsce, 18 st. w woj. zachodniopomorskim i lubuskim, 19 st. C. na Mazowszu i na Śląsku, 20 stopni na Podlasiu, w woj. łódzkim, na Dolnym Śląsku, Opolszczyźnie i w Małopolsce, do 21 st. na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie i w woj. świętokrzyskim.

Wiatr na południowym wschodzie przeważnie słaby, na pozostałym obszarze umiarkowany miejscami porywisty z kierunków zachodnich i południowo-zachodnich.

W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami w centrum i na zachodzie kraju. Przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 8 do 12 st., chłodniej od 7 do 9 st. w rejonach podgórskich. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem okresowo porywisty, zachodni.

W piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. W całym kraju prognozujemy przelotne opady deszczu.

Temperatura maksymalna od 16 st. w woj. wielkopolskim, zachodniopomorskim i na Śląsku, 17 st. na Warmii i Mazurach, Pomorzu, w Wielkopolsce, w woj. lubuskim i w Małopolsce, 18 stopni na Mazowszu, w woj. łódzkim, na Dolnym Śląsku, Opolszczyźnie, w woj. świętokrzyskim, na Lubelszczyźnie i na Podkarpaciu, do 19 stopni Celsjusza na Podlasiu.

Wiatr słaby i umiarkowany północno-zachodni i zachodni.

W sobotę zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Na północy i północnym zachodzie przelotne opady deszczu, natomiast w centrum, na południu i południowym zachodzie prognozujemy burze. Spokojnie będzie tylko na wschodzie kraju.

Temperatura maksymalna od 17 stopni na Pomorzu, w woj. zachodniopomorskim, w Wielkopolsce i na Śląsku, 18 stopni na Warmii i Mazurach, w woj. kujawsko-pomorskim, lubuskim, na Dolnym Śląsku, Opolszczyźnie i w Małopolsce, 19 st. Celsjusza na Mazowszu, w woj. łódzkim, na Lubelszczyźnie i w woj. świętokrzyskim, do 20 st. na Podlasiu.

W niedzielę nigdzie nie powinno już grzmieć ani padać. Zachmurzenie w całym kraju będzie umiarkowane i duże z przejaśnieniami. Temperatura maksymalna od 17 stopni Celsjusza na Śląsku, 18 st. na Pomorzu, w woj. zachodniopomorskim, w Wielkopolsce, w woj. świętokrzyskim, na Lubelszczyźnie, na Podkarpaciu i w Małopolsce, 19 st. C. na Warmii i Mazurach, w woj. kujawsko-pomorskim, w woj. lubuskim, na Dolnym Śląsku i na Opolszczyźnie, do 20 st. C. w woj. łódzkim, na Mazowszu i na Podlasiu.

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje