Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 0:06

05:00 20:23

01:00 17:57

18°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna 17°C
  • Ciśnienie 1014 hPa
  • Wiatr S 11 km/h
19
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
45% normy
pm 10
34% normy
Jutro 22°C 16°C
Piątek 19°C 15°C

Prognoza pogody na weekend

Piątek na północy i w centrum kraju upłynie pod znakiem chmur i deszczu, natomiast na południu prognozujemy sporo przejaśnień i chwil ze słońcem. Temperatury - jak na początek stycznia - dość wysokie, nawet do 6 stopni Celsjusza. W sobotę i niedzielę w wielu regionach spodziewamy się opadów deszczu ze śniegiem. Mrozu nadal nie będzie, w całym kraju na termometrach zobaczymy dodatnie wartości.

Północna Europa będzie w zasięgu rozległego niżu z ośrodkami nad Islandią, Morzem Norweskim i Północnym Bałtykiem. Europa południowa będzie w zasięgu wyżu znad Hiszpanii i Morza Śródziemnego. Polska znajdzie się w zasięgu niżu znad Norwegii, w strefie frontów atmosferycznych. Z zachodu będzie napływać wilgotne i chłodne powietrze polarno-morskie.

W piątek zachmurzenie duże na północy, północnym-wschodzie, w centrum, a także w woj. zachodniopomorskim, lubuskim, dolnośląskim i opolskim. W pozostałych regionach zachmurzenie umiarkowane z większymi przejaśnieniami.

Reklama

Temperatura maksymalna od 1 stopnia na Podkarpaciu, 4 na Warmii i Mazurach, Podlasiu, Lubelszczyźnie i na Śląsku, 5 st. C. w Małopolsce, w woj. świętokrzyskim, na Mazowszu, w woj. kujawsko-pomorskim, w Wielkopolsce i Zielonej Górze, 6 st. w Szczecinie i na Pomorzu, do nawet 6 st. Celsjusza na Dolnym Śląsku.

Wiatr porywisty, umiarkowany i dość silny, na wybrzeżu silny i bardzo silny (do 70 km/h), południowo-zachodni i zachodni. Porywy wiatru od 55 km/h na południu Polski do 75 km/h w centrum i na północy, a na wybrzeżu do 90 km/h.

W nocy z piątku na sobotę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem, miejscami śniegu. Temperatura minimalna od minus 2 st., 0 st. na południu Polski do 1 st., 3 st. na pozostałym obszarze. Wiatr porywisty, umiarkowany i dość silny, na północy Polski dość silny i silny (do 45 km/h), na wybrzeżu silny i bardzo silny (do 70 km/h), zachodni.

Porywy wiatru od 55 km/h na południowym wschodzie Polski do 90 km/h w centrum i na północy, a na wybrzeżu do 100 km/h.

W sobotę zachmurzenie duże, z opadami deszczu ze śniegiem na wschodzie, w centrum i na południu. W pozostałych regionach większe przejaśnienia, ale możliwe także przelotne opady deszczu.

Temperatura maksymalna od 1 stopnia na Podlasiu i Lubelszczyźnie, 2 st. na Warmii i Mazurach i w woj. świętokrzyskim, 3 stopnie na Podlasiu, w Małopolsce, na Śląsku, w woj. łódzkim, mazowieckim, kujawsko-pomorskim, zachodniopomorskim i w Wielkopolsce, 4 st. na Pomorzu i w woj. lubuskim, do 5 st. C. na Dolnym Śląsku.

Wiatr porywisty, umiarkowany i dość silny, na północy Polski dość silny i silny (do 45 km/h), na wybrzeżu silny i bardzo silny (do 70 km/h), z kierunków zachodnich. Porywy wiatru od 55 km/h na południowym wschodzie Polski do 80 km/h w centrum i na północy, a na wybrzeżu do 90 km/h.

W niedzielę na północy, w centrum i na wschodzie dużo chmur i opady deszczu ze śniegiem, w pozostałych województwach spokojna aura z większymi przejaśnieniami i chwilami ze słońcem. Na termometrach zobaczymy od 0 st. C. na Podlasiu, Lubelszczyźnie i w woj. świętokrzyskim, 1 st. na Warmii i Mazurach i na Śląsku, 2 stopnie na Mazowszu, w woj. świętokrzyskim, na Podkarpaciu i w Małopolsce, do 3 st. Celsjusza na Pomorzu, w woj. kujawsko-pomorskim, zachodniopomorskim, wielkopolskim, lubuskim, na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie.

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne