Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 3:13

07:23 16:13

15:25 07:55

0°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna -8°C
  • Ciśnienie 1007 hPa
  • Wiatr W 22 km/h
55
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Umiarkowana
pm 2.5
139% normy
pm 10
113% normy
Jutro 1°C -4°C
Piątek 0°C -5°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Prognoza pogody na weekend

Prognozy pogody na weekend niestety nie są optymistyczne. Aura zacznie psuć się już w piątek, a w sobotę prawie w całej Polsce prognozujemy bardzo intensywne opady deszczu. W niedzielę na poprawę nie mamy co liczyć. Jedyne pocieszenie to dość wysokie temperatury - na termometrach zobaczymy nawet 16 stopni Celsjusza.

Południowy wschód Polski będzie na skraju rozległego wyżu z centrum nad zachodnią Rosją. Pozostała część kraju będzie pod wpływem zatoki niskiego ciśnienia z pofalowanym frontem atmosferycznym. Na południe od frontu napływać będzie ciepłe, przetransformowane powietrze zwrotnikowe, na północ od frontu powietrze polarno-morskie.

Reklama

W piątek w centrum, na wschodzie i południu Polski będzie pochmurno i deszczowo. Najmocniejszych opadów spodziewamy się na Podlasiu i Mazowszu. W pozostałych regionach zachmurzenie umiarkowane, z przejaśnieniami.

Temperatura maksymalna od 9 stopni w woj. zachodniopomorskim, kujawsko-pomorskim i na Pomorzu, 10 st. na Warmii i Mazurach, w Wielkopolsce i woj. lubuskim, 12 stopni na Podlasiu, Mazowszu, w woj. łódzkim, na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie, 13 w woj. świętokrzyskim, 14 w Małopolsce, 15 na Lubelszczyźnie, do 16 stopni Celsjusza na Podkarpaciu.

Wiatr słaby, z kierunków południowych, jedynie na południu Podkarpacia umiarkowany, porywisty, południowy. Na szczytach Beskidów wiatr południowy, dość silny i silny (do 45 km/h), w porywach do 100 km/h, a wysoko w Tatrach bardzo silny (do 55 km/h), w porywach do 110 km/h, słabnący.

W nocy z piątku na sobotę na wybrzeżu, Pomorzu, Warmii oraz zachodzie kraju zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami, głównie na Pomorzu, mgły ograniczające widzialność do 200 m. Na południowym-wschodzie zachmurzenie duże, ale bez opadów. W pozostałych regionach zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami i okresami opady deszczu.

Najwięcej opadów w obszarze od Śląska Opolskiego i Górnego, przez centrum kraju, po Podlasie i północ Lubelszczyzny, prognozowana suma opadów od 5 mm do 12 mm. Temperatura minimalna od 3 st., 5 st. na wybrzeżu i Pomorzu, około 9 st. w centrum, do 12 st. na Podkarpaciu. Wiatr na wybrzeżu słaby i umiarkowany, z kierunków południowych, na pozostałym obszarze kraju słaby, zmienny.

W sobotę na wybrzeżu i Pomorzu rano miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 m. W ciągu dnia prawie w całej Polsce zachmurzenie duże i całkowite. Prognozujemy bardzo intensywne opady deszczu. Najwięcej w obszarze od Śląska i Małopolski, przez centrum kraju, po wschodnie Mazury i Podlasie, prognozowana suma opadów od 8 mm do 15 mm. 

Zachmurzenie umiarkowane tylko w woj. zachodniopomorskim i lubuskim.

Temperatura maksymalna od 8 stopni na Warmii i Mazurach, 9 na Pomorzu i w woj. kujawsko-pomorskim, 10 na Podlasiu, w woj. zachodniopomorskim, lubuskim i w Wielkopolsce, 11 w Kielcach, 12 st. na Mazowszu, w Łodzi, na Dolnym Śląsku, Opolszczyźnie i na Śląsku, 13 w Małopolsce i na Lubelszczyźnie, do 16 stopni Celsjusza na Podkarpaciu.

Wiatr na wybrzeżu słaby i umiarkowany, południowo-zachodni, na pozostałym obszarze kraju słaby, zmienny.

W niedzielę dalszy ciąg kiepskiej pogody. Na chwile ze słońcem mogą liczyć tylko mieszkańcy woj. zachodniopomorskiego i lubuskiego. W pozostałych regionach dużo chmur i przelotne opady deszczu.

Na termometrach zobaczymy od 8 stopni na Warmii i Mazurach, 10 na Pomorzu, w woj. zachodniopomorskim, kujawsko-pomorskim, w Wielkopolsce, w woj. lubuskim i na Podlasiu, 11 st. na Mazowszu, w Łodzi, na Lubelszczyźnie i w Kielcach, 12 na Dolnym Śląsku, Opolszczyźnie, na Śląsku i w Małopolsce, do 15 stopni Celsjusza na Podkarpaciu.

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje