Powered byAccuWeather.com

Sprawdź

jakość powietrza!

»

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 1:18

5:39 17:49

7:1621:17

-3°C
 • Bezchmurnie
 • Odczuwalna -4°C
 • Ciśnienie 1010 hPa
 • Wiatr ESE 7 km/h
 • Dla biegaczy
  1

 • Dla reumatyków
  10

 • Dla astmatyków
  10

75
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Zanieczyszczone
pm 2.5
218% normy
pm 10
186% normy
Jutro 2°C -5°C
Czwartek 5°C -3°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Prognoza pogody na weekend

Prognozy pogody na weekend niestety nie są optymistyczne. Aura zacznie psuć się już w piątek, a w sobotę prawie w całej Polsce prognozujemy bardzo intensywne opady deszczu. W niedzielę na poprawę nie mamy co liczyć. Jedyne pocieszenie to dość wysokie temperatury - na termometrach zobaczymy nawet 16 stopni Celsjusza.

Południowy wschód Polski będzie na skraju rozległego wyżu z centrum nad zachodnią Rosją. Pozostała część kraju będzie pod wpływem zatoki niskiego ciśnienia z pofalowanym frontem atmosferycznym. Na południe od frontu napływać będzie ciepłe, przetransformowane powietrze zwrotnikowe, na północ od frontu powietrze polarno-morskie.

Reklama

W piątek w centrum, na wschodzie i południu Polski będzie pochmurno i deszczowo. Najmocniejszych opadów spodziewamy się na Podlasiu i Mazowszu. W pozostałych regionach zachmurzenie umiarkowane, z przejaśnieniami.

Temperatura maksymalna od 9 stopni w woj. zachodniopomorskim, kujawsko-pomorskim i na Pomorzu, 10 st. na Warmii i Mazurach, w Wielkopolsce i woj. lubuskim, 12 stopni na Podlasiu, Mazowszu, w woj. łódzkim, na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie, 13 w woj. świętokrzyskim, 14 w Małopolsce, 15 na Lubelszczyźnie, do 16 stopni Celsjusza na Podkarpaciu.

Wiatr słaby, z kierunków południowych, jedynie na południu Podkarpacia umiarkowany, porywisty, południowy. Na szczytach Beskidów wiatr południowy, dość silny i silny (do 45 km/h), w porywach do 100 km/h, a wysoko w Tatrach bardzo silny (do 55 km/h), w porywach do 110 km/h, słabnący.

W nocy z piątku na sobotę na wybrzeżu, Pomorzu, Warmii oraz zachodzie kraju zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami, głównie na Pomorzu, mgły ograniczające widzialność do 200 m. Na południowym-wschodzie zachmurzenie duże, ale bez opadów. W pozostałych regionach zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami i okresami opady deszczu.

Najwięcej opadów w obszarze od Śląska Opolskiego i Górnego, przez centrum kraju, po Podlasie i północ Lubelszczyzny, prognozowana suma opadów od 5 mm do 12 mm. Temperatura minimalna od 3 st., 5 st. na wybrzeżu i Pomorzu, około 9 st. w centrum, do 12 st. na Podkarpaciu. Wiatr na wybrzeżu słaby i umiarkowany, z kierunków południowych, na pozostałym obszarze kraju słaby, zmienny.

W sobotę na wybrzeżu i Pomorzu rano miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 m. W ciągu dnia prawie w całej Polsce zachmurzenie duże i całkowite. Prognozujemy bardzo intensywne opady deszczu. Najwięcej w obszarze od Śląska i Małopolski, przez centrum kraju, po wschodnie Mazury i Podlasie, prognozowana suma opadów od 8 mm do 15 mm. 

Zachmurzenie umiarkowane tylko w woj. zachodniopomorskim i lubuskim.

Temperatura maksymalna od 8 stopni na Warmii i Mazurach, 9 na Pomorzu i w woj. kujawsko-pomorskim, 10 na Podlasiu, w woj. zachodniopomorskim, lubuskim i w Wielkopolsce, 11 w Kielcach, 12 st. na Mazowszu, w Łodzi, na Dolnym Śląsku, Opolszczyźnie i na Śląsku, 13 w Małopolsce i na Lubelszczyźnie, do 16 stopni Celsjusza na Podkarpaciu.

Wiatr na wybrzeżu słaby i umiarkowany, południowo-zachodni, na pozostałym obszarze kraju słaby, zmienny.

W niedzielę dalszy ciąg kiepskiej pogody. Na chwile ze słońcem mogą liczyć tylko mieszkańcy woj. zachodniopomorskiego i lubuskiego. W pozostałych regionach dużo chmur i przelotne opady deszczu.

Na termometrach zobaczymy od 8 stopni na Warmii i Mazurach, 10 na Pomorzu, w woj. zachodniopomorskim, kujawsko-pomorskim, w Wielkopolsce, w woj. lubuskim i na Podlasiu, 11 st. na Mazowszu, w Łodzi, na Lubelszczyźnie i w Kielcach, 12 na Dolnym Śląsku, Opolszczyźnie, na Śląsku i w Małopolsce, do 15 stopni Celsjusza na Podkarpaciu.

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

Reklama

Reklama

Najlepsze tematy