Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 17:46

07:35 15:56

11:04 21:56

-13°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna -18°C
  • Ciśnienie 1021 hPa
  • Wiatr NNW 11 km/h
73
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Umiarkowana
pm 2.5
211% normy
pm 10
173% normy
Jutro -11°C -15°C
Wtorek 0°C -1°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Prognoza pogody na weekend

Sobota na południu kraju upłynie pod znakiem ciemnych chmur, deszczu, a nawet burz. W niedzielę aura popsuje się prawie w całej Polsce, ostrzegamy przed wyładowaniami atmosferycznymi. Temperatura nadal będzie przyjemna od 19 stopni na północy, do 24 na zachodzie.

Europa wschodnia i południowa znajduje się pod wpływem wyżów. Na pozostałym obszarze pogodę kształtują niże. Polska znajduje się pod wpływem zatoki niżu znad pogranicza polsko-niemieckiego, w strefie ciepłego frontu atmosferycznego, za którym napływa ciepłe i wilgotne powietrze polarno-morskie.

Reklama

W sobotę na południu kraju zachmurzenie umiarkowane, można liczyć na sporo słońca i błękitnego nieba. Kiepskie informacje mamy dla mieszkańców pozostałych regionów Polski - będzie deszczowo i burzowo. Popada w Wielkopolsce, Zielonej Górze, na Dolnym Śląsku, Opolszczyźnie, w woj. łódzkim, świętokrzyskim, na Śląsku, w Małopolsce, na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie. Wysokość opadu podczas burz do 20 mm.

Nadal będzie dość ciepło. Temperatura maksymalna od 19 stopni na Podlasiu, 20 w Kielcach, 21 na Pomorzu, na Warmii i Mazurach, w Lublinie, Rzeszowie, Krakowie i Katowicach, 22 st. w Łodzi i Warszawie, 23 we Wrocławiu, Bydgoszczy i Szczecinie, do 24 stopni Celsjusza w Poznaniu i Zielonej Górze.

Wiatr słaby, okresowo umiarkowany, przeważnie południowo-wschodni i południowy. W czasie burz porywy wiatru do 60 km/h.

W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. W zachodniej połowie kraju oraz na południu i miejscami w centrum przelotne opady deszczu, miejscami burze.

Po północy miejscami mgły, lokalnie ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od 8-11 st. na północnym wschodzie do 15 st. na zachodzie. Wiatr słaby, z kierunków południowych, na zachodzie kraju skręcający na zachodni. Podczas burz porywy wiatru do 60 km/h.

W niedzielę w całej Polsce spodziewamy się przelotnych opadów deszczu, ale możliwe też rozpogodzenia. Na chwile ze słońcem nie mogą liczyć tylko mieszkańcy Pomorza i Warmii i Mazurach.

Prawie w całej Polsce zagrzmi, na południu prognozujemy burze z gradem. Wysokość opadu podczas burz do 15 mm, a na południu do 30 mm.

Temperatura maksymalna od 19 stopni w Gdańsku, 20 st. na wschodzie, północnym zachodzie i w centrum, do 21 w pozostałych regionach.

Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich. Podczas burz porywy wiatru do 65 km/h.

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama