Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 0:03

05:00 20:23

01:00 17:57

18°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna 17°C
  • Ciśnienie 1014 hPa
  • Wiatr S 11 km/h
19
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
45% normy
pm 10
34% normy
Jutro 22°C 16°C
Piątek 19°C 15°C

Prognoza pogody na weekend

Weekend zapowiada się słoneczny i upalny. Od piątku do soboty będziemy cieszyć się wyborną pogodą. Na termometrach zobaczymy nawet 31 stopni Celsjusza. Tę sielankę popsuć mogą tylko burze, które lokalnie wystąpią w piątek i sobotę na południu kraju, a w niedzielę na północnym wschodzie.

Polska będzie w zasięgu rozległego wyżu, rozciągającego się od Morza Norweskiego po rejon Morza Śródziemnego. Jedynie w południowo-wschodniej części kraju zaznaczać się będzie płytka zatoka niżowa. Pozostaniemy w ciepłej, polarno-morskiej masie powietrza.

W piątek zachmurzenie małe i umiarkowane. Na południu kraju prognozujemy burze z przelotnymi opadami deszczu i gradem. Wysokość opadu w czasie burz do 20 mm, a na Górnym Śląsku, w Małopolsce, na Podkarpaciu i Kielecczyźnie lokalnie do 40 mm. W pozostałych regionach sporo słońca i błękitnego nieba.

Reklama

Temperatura maksymalna od 24 stopni na Pomorzu, 25 na Podkarpaciu i na Śląsku, 26 na Warmii i Mazurach i w Małopolsce, 27 st. C. na Podlasiu, Mazowszu, Lubelszczyźnie, w woj. świętokrzyskim i zachodniopomorskim, 28 stopni w woj. kujawsko-pomorskim, łódzkim, na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie, do 29 st. Celsjusza w Wielkopolsce i w woj. lubuskim.

Wiatr słaby, zmienny, z przewagą północno-wschodniego. Podczas burz wiatr w porywach do 70 km/h.

W nocy z piątku na sobotę zachmurzenie małe, na południu zachmurzenie umiarkowane, początkowo lokalnie duże z przelotnymi opadami deszczu i zanikającymi burzami. Temperatura minimalna od 12 st., 14 st. na północy i miejscami na wschodzie kraju do 18 st. na południowym zachodzie, w dolinach karpackich lokalnie 11 st. Wiatr słaby, zmienny, z przewagą kierunków wschodnich. Podczas burz wiatr dość silny i porywisty.

W sobotę zachmurzenie małe i umiarkowane, możemy liczyć na sporo chwil ze słońcem. Złe informacje mamy tylko dla mieszkańców województw południowych. Po południu pojawi się więcej chmur, lokalnie wystąpią gwałtowne burze. Możliwy grad. Prognozowana wysokość opadu w czasie burz na Górnym Śląsku, Podkarpaciu, Kielecczyźnie i w Małopolsce do 15 mm.

Temperatura maksymalna od 23 stopni na Pomorzu, 25 na Warmii i Mazurach, Lubelszczyźnie i w Kielcach, 26 st. na Śląsku i na Mazowszu, 27 na Podlasiu, w Łodzi, Krakowie i Rzeszowie, 28 w woj. kujawsko-pomorskim i lubuskim, do nawet 30 stopni w Wielkopolsce, na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie.

Wiatr słaby, zmienny, z przewagą kierunków wschodnich, nad morzem słaby i umiarkowany, północno-wschodni i wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 60 km/h.

W niedzielę nadal będzie słonecznie i upalnie. Na termometrach zobaczymy od 23 stopni w Gdańsku, 25 na Warmii i Mazurach, 26 w woj. świętokrzyskim, 27 na Śląsku, Lubelszczyźnie, w Łodzi, Warszawie i na Podlasiu, 28 st. na Podkarpaciu, w Małopolsce, w woj. lubuskim i kujawsko-pomorskim, 29 w woj. zachodniopomorskim, 30 st. w Wielkopolsce, do 31 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie.

Burze wystąpią na Pomorzu, Warmii i Mazurach i na Podlasiu.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne