Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 19:33

06:20 18:37

19:12 06:24

11°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna 9°C
  • Ciśnienie 1022 hPa
  • Wiatr W 11 km/h
21
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
51% normy
pm 10
36% normy
Jutro 13°C 7°C
Czwartek 16°C 10°C

Prognoza pogody na weekend

Drugi wakacyjny weekend upłynie pod znakiem pięknej, słonecznej pogody i wysokich temperatur - na termometrach zobaczymy nawet 30 stopni Celsjusza. Synoptycy ostrzegają przed burzami, które w niedzielę wystąpią w centrum i na południu. Początek przyszłego tygodnia upalny, do 33 st. C., ale będzie grzmiało. Na zachodzie spodziewamy się bardzo intensywnych opadów deszczu.

Polska jest w zasięgu wyżu znad Rumunii w ciepłej polarno-morskiej masie powietrza napływającej z zachodu.

W piątek w woj. kujawsko-pomorskim, w Wielkopolsce, Łodzi, na Dolnym Śląsku, Opolszczyźnie, na Śląsku i w Małopolsce niebo bezchmurne. W pozostałych regionach zachmurzenie małe.

Temperatura maksymalna od 25 stopni na Pomorzu, Warmii i Mazurach, na Podlasiu, Lubelszczyźnie, Podkarpaciu i w woj. świętokrzyskim, 26 w Małopolsce, na Śląsku i na Mazowszu, 28 w Łodzi, Bydgoszczy i Szczecinie, 29 w Wielkopolsce i na Dolnym Śląsku do 30 st. C. w województwie lubuskim.

Reklama

Wiatr słaby i umiarkowany, południowy, na Przedgórzu Sudeckim okresami porywisty.

W nocy z piątku na sobotę bezchmurnie lub zachmurzenie małe, jedynie na południowym zachodzie umiarkowane i tam możliwy przelotny deszcz. Temperatura minimalna od 11 st. na Suwalszczyźnie do 20 st. na Ziemi Lubuskiej. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni, na Przedgórzu Sudeckim okresami porywisty.

W sobotę zachmurzenie umiarkowane z przejaśnieniami i małe. Możemy więc liczyć na sporo słońca. Nigdzie nie powinno padać. Temperatura maksymalna od 27 stopni w Gdańsku, na wschodzie, w centrum, Szczecinie i Katowicach, do 28 stopni w pozostałych regionach.

Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni, na krańcach zachodnich południowy.

W niedzielę nadal dużo słońca i błękitnego nieba, ale będzie się też chmurzyć. W centrum i na północy wystąpią burze, lokalnie gwałtowne - zagrzmi na Mazowszu, w Łodzi, na Lubelszczyźnie, w woj, świętokrzyskim, na Podkarpaciu, w Małopolsce i na Śląsku.

Na termometrach zobaczymy od 27 stopni w woj. zachodniopomorskim, na Pomorzu i na Mazowszu, 28 st. na Warmii i Mazurach, w Bydgoszczy, Kielcach i Krakowie, 29 na Podlasiu, w Łodzi, w Wielkopolsce, Zielonej Górze i na Dolnym Śląsku, do 30 st. C. na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu.

W poniedziałek będzie upalnie i burzowo, zagrzmi w całej Polsce. Temperatura maksymalna od 28 stopni w Gdańsku, 29 w Szczecinie, 30 na Warmii i Mazurach, Podlasiu, na Mazowszu, w woj. świętokrzyskim, w Krakowie i na Śląsku, 31 na Lubelszczyźnie, Podkarpaciu i w Bydgoszczy, 32 st. w Poznaniu, Łodzi i we Wrocławiu, do 33 st. C. w Zielonej Górze.

We wtorek duża zmiana w pogodzie. Choć nadal będzie gorąco - od 30 do 33 stopni Celsjusza - to na zachodzie spodziewamy się bardzo intensywnych opadów deszczu. Będzie lało na Pomorzu, w woj. zachodniopomorskim, kujawsko-pomorskim, w Wielkopolsce, Łodzi, w woj. lubuskim, na Dolnym Śląsku, Opolszczyźnie i na Śląsku. Gwałtowne burze wystąpią w Krakowie. W Kielcach, Warszawie i na wschodzie pogodnie i spokojnie, z zachmurzeniem umiarkowany.


Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne