Powered byAccuWeather.com
Nie chcesz zmoknąć?
Pobierz darmową aplikację
Weź parasol

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 3:33

6:17 18:42

16:250:56

15°C
 • Bezchmurnie
 • Odczuwalna 15°C
 • Ciśnienie 1018 hPa
 • Wiatr S 7 km/h
 • Dla biegaczy
  1

 • Dla reumatyków
  10

 • Dla astmatyków
  10

50
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
119% normy
pm 10
91% normy
Jutro 28°C 15°C
Piątek 28°C 13°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Prognoza pogody na weekend

Weekend upłynie pod znakiem deszczu i dość niskich - jak na czerwiec - temperatur. Na termometrach zobaczymy zaledwie 15 stopni Celsjusza. W całej Polsce będzie grzmiało. Lokalnie burze mogą być gwałtowne, z gradem. Aura poprawi się dopiero w przyszłym tygodniu.

Polska jest w zasięgu niżu znad Karelji, z północy na południe przemieszczać się będzie front okluzji. Z północy napływa dość chłodne powietrze polarno-morskie.

Reklama

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 994 hPa i będzie powoli rosło.

W piątek na północy kraju zachmurzenie całkowite. W pozostałych regionach duże z większymi przejaśnieniami. Możliwe przelotne opady deszczu. W całym kraju prognozujemy burze, lokalnie gwałtowne. Na północnym zachodzie i w centrum możliwy również grad.

Temperatura maksymalna od 16 stopni na Śląsku, 18 na Pomorzu, Warmii i Mazurach, na Mazowszu, w woj. świętokrzyskim, małopolskim i na Dolnym Śląsku, 19 st. w woj. zachodniopomorskim, kujawsko-pomorskim, na Podlasiu, w Łodzi i na Lubelszczyźnie, do 20 st. Celsjusza w woj. lubuskim, w Wielkopolsce i na Podkarpaciu.

Wiatr zachodni i północno-zachodni, słaby i umiarkowany, na północy umiarkowany i dość silny, porywisty. W czasie burz porywy wiatru do 55 km/h.

W nocy z piątku na sobotę zachmurzenie umiarkowane i duże, nad ranem miejscami, zwłaszcza na północnym wschodzie, rozpogodzenia. Miejscami przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 8 st. do 12 st., na północnym wschodzie oraz w kotlinach górskich chłodniej, od 5 st. do 8 st. Wiatr z kierunków zachodnich, słaby i umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny, porywisty.

W sobotę zachmurzenie umiarkowane i duże, rano miejscami rozpogodzenia. Przelotne opady deszcze prognozujemy w woj. zachodniopomorskim. W całej Polsce możliwe burze. Na południowym wschodzie również niewielki grad.

Temperatura maksymalna od 15 stopni na Warmii i Mazurach, 16 na Śląsku, 17 w Zielonej Górze, 18 kresek w woj. zachodniopomorskim, kujawsko-pomorskim, wielkopolskim, na Mazowszu, w Łodzi, na Dolnym Śląsku i w woj. świętokrzyskim 19 st. na Podlasiu i w Małopolsce do 21 kresek na Podkarpaciu.

Wiatr zachodni, słaby i umiarkowany, na Pomorzu umiarkowany i dość silny, porywisty. W czasie burz porywy wiatru do 55 km/h.

W niedzielę dalszy ciąg burzowej aury. Prawie w całej Polsce będzie grzmiało. Spokojna pogoda tylko w Małopolsce, w woj. lubuskim i zachodniopomorskim.

Zachmurzenie umiarkowane z rozpogodzeniami. Temperatura maksymalna od 17 stopni na Śląsku, 18 kresek na Pomorzu oraz w woj. warmińsko-mazurskim, 19 st. w Szczecinie, woj. kujawsko-pomorskim, na Mazowszu, w Łodzi, na Lubelszczyźnie, w woj. świętokrzyskim, na Podkarpaciu i w Małopolsce, 20 kresek w Wielkopolsce i Zielonej Górze, do 21 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku.


Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

Reklama

Reklama