Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 18:59

07:22 16:14

11:10 01:00

0°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna -2°C
  • Ciśnienie 1024 hPa
  • Wiatr NNW 9 km/h
18
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
43% normy
pm 10
24% normy
Jutro 1°C 0°C
Poniedziałek 3°C 2°C

Prognoza pogody na weekend

Pogoda w weekend zapowiada się wyśmienicie! Będzie ciepło, słonecznie i bezchmurnie. Najpiękniejszą aurę prognozujemy w województwach lubuskim, dolnośląskim i opolskim. Przygotujcie się na naprawdę wysokie temperatury. W niedzielę we Wrocławiu na termometrach zobaczymy aż 31 stopni Celsjusza!

Polska od zachodu dostaje się pod wpływ płytkiej zatoki niżowej, z chłodnym frontem atmosferycznym. Z południa napływa cieplejsza polarno-morska masa powietrza.

W czwartek prawie w całym kraju zachmurzenie umiarkowane, rano liczne rozpogodzenia. Dużo chmur tylko nad województwem zachodniopomorskim. Przelotne opady deszczu spodziewane są na Pomorzu, w województwie kujawsko-pomorskim, w Wielkopolsce, na Dolnym Śląsku, w województwie opolskim, na Śląsku, w Małopolsce i w woj. łódzkim. Lokalnie możliwe burze. Prognozowana wysokość opadu w burzach do 20 mm.

Reklama

Temperatura maksymalna 20 stopni w Szczecinie, 21 w Zielonej Górze, 23 st. na Pomorzu, w Wielkopolsce, na Dolnym Śląsku i Śląsku, 24 kresek na Warmii i Mazurach, w woj. kujawsko-pomorskim, na Mazowszu, w woj. świętokrzyskim i w Małopolsce, 25 st. C. w Łodzi, do 26 stopni na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu.

Wiatr słaby i umiarkowany, południowy, na zachodzie skręcający na zachodni. Podczas burz wiatr dość silny, w porywach do 60 km/h.

W nocy z czwartku na piątek na zachodzie zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie początkowo miejscami zachmurzenie duże i zanikające przelotne opady deszczu.

W pozostałych województwach zachmurzenie umiarkowane i duże oraz miejscami przelotne opady deszczu, a w obszarze wschodniego Pomorza, Warmii i Mazur przez centrum po Śląsk Opolski i Górny początkowo możliwe także burze. W opadach burzowych może spaść do 15 mm deszczu. Nad ranem lokalnie mgły ograniczające widzialność do 200 m.

Temperatura minimalna 8-13 st. Wiatr słaby, zmienny, podczas burz silniejszy, w porywach 60 km/h.

W piątek zachmurzenie małe i umiarkowane. Na wschodzie - na Warmii i Mazurach, na Podlasiu, Mazowszu, Lubelszczyźnie i Podkarpaciu - przelotnie popada. Miejscami również burze.

Prognozowana wysokość opadu w burzach do 20 mm.

Temperatura maksymalna od 21 stopni na Pomorzu, 22 na Warmii i Mazurach, 23-24 st. w większości regionów, do 25 kresek na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu. Wiatr słaby zmienny, podczas burz silniejszy, w porywach do 60 km/h.

W sobotę aura zapowiada się wyśmienicie. W większości województw będzie ciepło, słonecznie i bezchmurnie. Najpiękniejszą pogodą cieszyć się będą mieszkańcy woj. zachodniopomorskiego, lubuskiego, wielkopolskiego, dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego, świętokrzyskiego, małopolskiego, Lubelszczyzny i Podlasia.

W niedzielę dalszy ciąg fantastycznej pogody. To będzie idealny dzień na wypoczynek na świeżym powietrzu. Zachmurzenie w całym kraju umiarkowane lub małe. W woj. lubuskim, dolnośląskim i opolskim niebo bezchmurne

Temperatura maksymalna od 23 st. nad morzem, 25 st. na Warmii i Mazurach, 26 kresek na Podlasiu, na Mazowszu, w woj. kujawsko-pomorskim, 27-28 st. C. na południu, południowym wschodzie, w Wielkopolsce i woj. zachodniopomorskim, do 30-31 st. w lubuskim, dolnośląskim i opolskim.

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy