Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 16:50

07:11 16:27

15:39 08:16

-2°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna -8°C
  • Ciśnienie 1028 hPa
  • Wiatr NNW 18 km/h
7
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
16% normy
pm 10
10% normy
Jutro -1°C -8°C
Poniedziałek 0°C -5°C

Prognoza pogody na weekend

Weekend będzie w całej Polsce bardzo upalny. Na termometrach zobaczymy nawet 29 stopni Celsjusza! Synoptycy ostrzegają przed gwałtownymi burzami z gradem, które w sobotę wystąpią w zachodniej połowie kraju, a w niedzielę w centrum, na południu i na wschodzie.

Polska znajduje się pomiędzy wyżem znad północno-zachodniej Rosji, a niżem znad Kanału La Manche, w napływającej z południa ciepłej, zwrotnikowej masie powietrza. Na zachodzie kraju zaznacza się wpływ wolno przemieszczającego się na wschód frontu atmosferycznego, za którym napływa nieco chłodniejsze, polarno-morskie powietrze.

W sobotę w zachodniej połowie kraju zachmurzenie umiarkowane i duże. Prognozujemy gwałtowne burze z gradem, podczas których może spaść do 35 mm deszczu, a na Dolnym Śląsku lokalnie do 60 mm deszczu.

Reklama

W pozostałych województwach niebo będzie bezchmurne. Temperatura maksymalna od 21 st. w Szczecinie, 22 w Zielonej Górze, 25 kresek w Wielkopolsce, 27-28 stopni w centrum, na północy i południu, doi 29 st. Celsjusza na wschodzie.

Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni, na zachodzie z kierunków zmieniających się. Podczas burz porywy wiatru do 90 km/h.

W nocy z soboty na niedzielę na wschodzie zachmurzenie małe. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami przelotne opady deszczu i burze, w których, zwłaszcza na południu, może spaść do 30 mm deszczu.

Temperatura minimalna od 11 st. lokalnie na Nizinie Szczecińskiej do 12 st., 16 st. w większości województw i 17 st., 18 st. na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie. Wiatr przeważnie słaby, na wybrzeżu umiarkowany z przewagą kierunków zachodnich, jedynie na wschodzie kraju jeszcze południowo-wschodni. Podczas  burz porywy wiatru do 65 km/h.

W niedzielę zachmurzenie umiarkowane. Na północy i zachodzie będzie dość pogodnie. Na zachodzie, w centrum i na południu spodziewamy się gwałtownych burz. Zagrzmi w województwach: podlaskim, mazowieckim, łódzkim, lubelskim, świętokrzyskim, podkarpackim, małopolskim i śląskim. Lokalnie może spaść do 15 mm deszczu w centrum, oraz do 30 mm deszczu na południu kraju.

Temperatura maksymalna od 21 st. na Śląsku, 22 na Pomorzu, 23 kresek w Małopolsce i Bydgoszczy, 24-25 na zachodzie kraju, 26 w województwie świętokrzyskim do 27-28 st. Celsjusza na wschodzie.

Wiatr słaby, zmienny, na wybrzeżu umiarkowany, północny. Podczas burz porywy wiatru do 75 km/h.

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy