Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 1:03

05:46 19:27

06:05 18:41

10°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna 9°C
  • Ciśnienie 1017 hPa
  • Wiatr SW 9 km/h
0
CAQI
ŹRÓDŁO:
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
b/d
pm 10
b/d
Jutro 16°C 4°C
Wtorek 6°C 2°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Prognoza pogody na weekend

Weekend będzie w całej Polsce bardzo upalny. Na termometrach zobaczymy nawet 29 stopni Celsjusza! Synoptycy ostrzegają przed gwałtownymi burzami z gradem, które w sobotę wystąpią w zachodniej połowie kraju, a w niedzielę w centrum, na południu i na wschodzie.

Polska znajduje się pomiędzy wyżem znad północno-zachodniej Rosji, a niżem znad Kanału La Manche, w napływającej z południa ciepłej, zwrotnikowej masie powietrza. Na zachodzie kraju zaznacza się wpływ wolno przemieszczającego się na wschód frontu atmosferycznego, za którym napływa nieco chłodniejsze, polarno-morskie powietrze.

W sobotę w zachodniej połowie kraju zachmurzenie umiarkowane i duże. Prognozujemy gwałtowne burze z gradem, podczas których może spaść do 35 mm deszczu, a na Dolnym Śląsku lokalnie do 60 mm deszczu.

Reklama

W pozostałych województwach niebo będzie bezchmurne. Temperatura maksymalna od 21 st. w Szczecinie, 22 w Zielonej Górze, 25 kresek w Wielkopolsce, 27-28 stopni w centrum, na północy i południu, doi 29 st. Celsjusza na wschodzie.

Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni, na zachodzie z kierunków zmieniających się. Podczas burz porywy wiatru do 90 km/h.

W nocy z soboty na niedzielę na wschodzie zachmurzenie małe. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami przelotne opady deszczu i burze, w których, zwłaszcza na południu, może spaść do 30 mm deszczu.

Temperatura minimalna od 11 st. lokalnie na Nizinie Szczecińskiej do 12 st., 16 st. w większości województw i 17 st., 18 st. na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie. Wiatr przeważnie słaby, na wybrzeżu umiarkowany z przewagą kierunków zachodnich, jedynie na wschodzie kraju jeszcze południowo-wschodni. Podczas  burz porywy wiatru do 65 km/h.

W niedzielę zachmurzenie umiarkowane. Na północy i zachodzie będzie dość pogodnie. Na zachodzie, w centrum i na południu spodziewamy się gwałtownych burz. Zagrzmi w województwach: podlaskim, mazowieckim, łódzkim, lubelskim, świętokrzyskim, podkarpackim, małopolskim i śląskim. Lokalnie może spaść do 15 mm deszczu w centrum, oraz do 30 mm deszczu na południu kraju.

Temperatura maksymalna od 21 st. na Śląsku, 22 na Pomorzu, 23 kresek w Małopolsce i Bydgoszczy, 24-25 na zachodzie kraju, 26 w województwie świętokrzyskim do 27-28 st. Celsjusza na wschodzie.

Wiatr słaby, zmienny, na wybrzeżu umiarkowany, północny. Podczas burz porywy wiatru do 75 km/h.

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama