Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 19:46

07:16 15:30

23:59 14:03

1°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna 0°C
  • Ciśnienie 998 hPa
  • Wiatr SSW 7 km/h
43
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
103% normy
pm 10
70% normy
Jutro 4°C 1°C
Poniedziałek 2°C -1°C

Prognoza pogody na weekend

W piątek na południu, w centrum i na wchodzie będzie mocno padać. Deszcz nie odpuści także w sobotę - prognozujemy ulewy i burze. W niedzielę poprawi się na wschodzie, gdzie zza chmur będzie przedzierać się słońce. Ale mieszkańcy południa i zachodu muszą przygotować się na dalszy ciąg fatalnej pogody. W poniedziałek wreszcie będzie spokojnie, słonecznie i ciepło.

Polska jest pod wpływem niżu znad Półwyspu Bałkańskiego. Na południowym wschodzie zaznacza się strefa związanego z nim frontu okluzji. Pozostajemy w polarnomorskiej masie powietrza.

W piątek nad morzem i na północnym zachodzie Polski zachmurzenie umiarkowane - możliwe przejaśnienia i chwile ze słońcem. W pozostałych województwach bardzo pochmurno i deszczowo. Najwięcej deszczu spadnie na wschodzie, w centrum i na południu. Ulew należy spodziewać się w województwie podlaskim, na Mazowszu, w woj. łódzkim, na Lubelszczyźnie, Podkarpaciu, w Małopolsce, w woj. świętokrzyskim, na Śląsku, Dolnym Śląsku i w Opolu. Na południowym wschodzie po południu prognozujemy burze.

Reklama

Popada także na Warmii i Mazurach, w woj. kujawsko-pomorskim, w Wielkopolsce i w Zielonej Górze. Na południu prognozowana suma opadów do 20 mm, a na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie do 30 mm, lokalnie 50 mm. Wysoko w Tatrach opady śniegu przechodzące w opady deszczu ze śniegiem.

Temperatura maksymalna od 10 stopni we Wrocławiu, 11 na Śląsku, 13 w Małopolsce i w woj. łódzkim, 14 kresek w woj. świętokrzyskim, na Mazowszu i na Podlasiu, 15 st. C. nad morzem, 17 st. na Lubelszczyźnie i w Bydgoszczy do 18 st. na Warmii i Mazurach w woj. zachodniopomorskim, w Zielonej Górze, w Wielkopolsce i na Podkarpaciu.

Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 65 km/h, północny i północno-wschodni. W ciągu dnia od południowego wschodu kraju prędkość wiatru stopniowo osłabnie.

W nocy z piątku na sobotę zachmurzenie będzie duże. Na południowym wschodzie kraju możliwe burze. Na południu i w centrum prognozowana suma opadów do 20 mm. Tylko na krańcach północno-zachodnich bez opadów. Temperatura minimalna w zachodniej połowie Polski od 6 do 9 st., we wschodniej od 9 do 12 st. Wiatr umiarkowany, początkowo porywisty, północno-wschodni i północny.

W sobotę dalszy ciąg fatalnej pogody. Lać będzie na Mazowszu, w woj. łódzkim, świętokrzyskim, lubelskim i na Dolnym Śląsku. Padać, choć trochę słabiej, będzie także we wszystkich pozostałych województwach. Dodatkowo na Podlasiu, na Podkarpaciu, w Małopolsce i na Śląsku spodziewamy się burz, lokalnie gwałtownych. Prognozowana wysokość opadów do 15 mm, lokalnie, zwłaszcza w czasie burz, do 20 mm.

Temperatura maksymalna od 16 stopni na Dolnym Śląsku i w Zielonej Górze, 17 w Wielkopolsce, 18 st. C. nad morzem i na Śląsku, 19 stopni w Małopolsce, w woj. świętokrzyskim, łódzkim i na Mazowszu, 20 na Lubelszczyźnie, w Bydgoszczy i w woj. zachodniopomorskim, 21 st. na Podkarpaciu do 22-23 kresek na Podlasiu i na Warmii i Mazurach. 

Wiatr przeważnie umiarkowany, północny i północno-wschodni. Na północnym zachodzie oraz podczas burz wiatr w porywach do 65 km/h.

W niedzielę nadal będzie bardzo mocno padać w Małopolsce, w woj. łódzkim, w Opolu, na Dolnym Śląsku i w Zielonej Górze. Słabszych opadów spodziewamy się także w pozostałych województwach. Bez deszczy tylko na Lubelszczyźnie i na Podkarpaciu.

Na wschodzie, a także w woj. świętokrzyskim, mazowieckim i kujawsko-pomorskim zza chmur będzie przedzierać się słońce. W pozostałych regionach zachmurzenie duże.

Ociepli się. Na termometrach zobaczymy od 18 stopni w woj. lubuskim, dolnośląskim i opolskim, 19 na Śląsku, 20-21 stopni w Małopolsce, w woj. świętokrzyskim, łódzkim, wielkopolskim, kujawsko-pomorskim, i zachodniopomorskim, do 22-24 kresek na północy i wschodzie.

W poniedziałek wreszcie będzie spokojnie, ciepło i słonecznie. W całej Polsce aura wyśmienita. Na termometrach zobaczymy od 21-22 stopni na wschodzie, 23-24 w centrum, na południu i północy, do 25 kresek na Warmii i Mazurach i na Podlasiu.

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama