Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 18:45

07:22 16:14

11:10 01:00

0°C
  • Zachmurzenie umiarkowane
  • Odczuwalna -3°C
  • Ciśnienie 1024 hPa
  • Wiatr NNW 11 km/h
18
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
43% normy
pm 10
24% normy
Jutro 1°C 0°C
Poniedziałek 3°C 2°C

Prognoza pogody na weekend

W piątek na południu, w centrum i na wchodzie będzie mocno padać. Deszcz nie odpuści także w sobotę - prognozujemy ulewy i burze. W niedzielę poprawi się na wschodzie, gdzie zza chmur będzie przedzierać się słońce. Ale mieszkańcy południa i zachodu muszą przygotować się na dalszy ciąg fatalnej pogody. W poniedziałek wreszcie będzie spokojnie, słonecznie i ciepło.

Polska jest pod wpływem niżu znad Półwyspu Bałkańskiego. Na południowym wschodzie zaznacza się strefa związanego z nim frontu okluzji. Pozostajemy w polarnomorskiej masie powietrza.

W piątek nad morzem i na północnym zachodzie Polski zachmurzenie umiarkowane - możliwe przejaśnienia i chwile ze słońcem. W pozostałych województwach bardzo pochmurno i deszczowo. Najwięcej deszczu spadnie na wschodzie, w centrum i na południu. Ulew należy spodziewać się w województwie podlaskim, na Mazowszu, w woj. łódzkim, na Lubelszczyźnie, Podkarpaciu, w Małopolsce, w woj. świętokrzyskim, na Śląsku, Dolnym Śląsku i w Opolu. Na południowym wschodzie po południu prognozujemy burze.

Reklama

Popada także na Warmii i Mazurach, w woj. kujawsko-pomorskim, w Wielkopolsce i w Zielonej Górze. Na południu prognozowana suma opadów do 20 mm, a na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie do 30 mm, lokalnie 50 mm. Wysoko w Tatrach opady śniegu przechodzące w opady deszczu ze śniegiem.

Temperatura maksymalna od 10 stopni we Wrocławiu, 11 na Śląsku, 13 w Małopolsce i w woj. łódzkim, 14 kresek w woj. świętokrzyskim, na Mazowszu i na Podlasiu, 15 st. C. nad morzem, 17 st. na Lubelszczyźnie i w Bydgoszczy do 18 st. na Warmii i Mazurach w woj. zachodniopomorskim, w Zielonej Górze, w Wielkopolsce i na Podkarpaciu.

Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 65 km/h, północny i północno-wschodni. W ciągu dnia od południowego wschodu kraju prędkość wiatru stopniowo osłabnie.

W nocy z piątku na sobotę zachmurzenie będzie duże. Na południowym wschodzie kraju możliwe burze. Na południu i w centrum prognozowana suma opadów do 20 mm. Tylko na krańcach północno-zachodnich bez opadów. Temperatura minimalna w zachodniej połowie Polski od 6 do 9 st., we wschodniej od 9 do 12 st. Wiatr umiarkowany, początkowo porywisty, północno-wschodni i północny.

W sobotę dalszy ciąg fatalnej pogody. Lać będzie na Mazowszu, w woj. łódzkim, świętokrzyskim, lubelskim i na Dolnym Śląsku. Padać, choć trochę słabiej, będzie także we wszystkich pozostałych województwach. Dodatkowo na Podlasiu, na Podkarpaciu, w Małopolsce i na Śląsku spodziewamy się burz, lokalnie gwałtownych. Prognozowana wysokość opadów do 15 mm, lokalnie, zwłaszcza w czasie burz, do 20 mm.

Temperatura maksymalna od 16 stopni na Dolnym Śląsku i w Zielonej Górze, 17 w Wielkopolsce, 18 st. C. nad morzem i na Śląsku, 19 stopni w Małopolsce, w woj. świętokrzyskim, łódzkim i na Mazowszu, 20 na Lubelszczyźnie, w Bydgoszczy i w woj. zachodniopomorskim, 21 st. na Podkarpaciu do 22-23 kresek na Podlasiu i na Warmii i Mazurach. 

Wiatr przeważnie umiarkowany, północny i północno-wschodni. Na północnym zachodzie oraz podczas burz wiatr w porywach do 65 km/h.

W niedzielę nadal będzie bardzo mocno padać w Małopolsce, w woj. łódzkim, w Opolu, na Dolnym Śląsku i w Zielonej Górze. Słabszych opadów spodziewamy się także w pozostałych województwach. Bez deszczy tylko na Lubelszczyźnie i na Podkarpaciu.

Na wschodzie, a także w woj. świętokrzyskim, mazowieckim i kujawsko-pomorskim zza chmur będzie przedzierać się słońce. W pozostałych regionach zachmurzenie duże.

Ociepli się. Na termometrach zobaczymy od 18 stopni w woj. lubuskim, dolnośląskim i opolskim, 19 na Śląsku, 20-21 stopni w Małopolsce, w woj. świętokrzyskim, łódzkim, wielkopolskim, kujawsko-pomorskim, i zachodniopomorskim, do 22-24 kresek na północy i wschodzie.

W poniedziałek wreszcie będzie spokojnie, ciepło i słonecznie. W całej Polsce aura wyśmienita. Na termometrach zobaczymy od 21-22 stopni na wschodzie, 23-24 w centrum, na południu i północy, do 25 kresek na Warmii i Mazurach i na Podlasiu.

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy